آیا عطر تاریخ انقضا دارد؟ + تاریخ انقضا عطر چه اطلاعاتی به ما می دهد؟

آیا عطر تاریخ انقضا دارد
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

نه تنها عطر، بلکه هر چیزی که در این دنیا وجود دارد تاریخ انقضا دارد و عطر نیز از این قاعده مستثنی نیست. عطر ها نیز مدتی بعد از این که درب آنها را باز کردید تاریخ انقضایشان سر می رسد و شما مجبورید که آن را دور بیندازید. ما در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه عطر های تاریخ گذشته را بشناسید و چگونه از خراب شدن سریع آن جلوگیری کنید.

 

تاریخ انقضای عطر چه اطلاعاتی به ما می دهد؟

در پاسخ به این سوال که آیا عطر تاریخ انقضا دارد می توان گفت عطر مانند هر محصول زیبایی و آرایشی، ماندگاری دارد اما این ماندگاری بستگی به نوع عطر دارد. یک عطر می تواند تا شش ماه دوام بیاورد اما یک عطر دیگر تا شش سال هنوز بوی خوش خود را شاید داشته باشد.

تاریخ انقضا عطر چه ویژگی دارد؟ خب شاید عطر ها مانند شیر یا مواد خوراکی نباشند که با سر آمدن تاریخ انقضا آن دچار مسمومیت شویم، در نهایت بوی آنها متفاوت تر از زمانی می شود که شما برای اولین بار خریداری کرده اید.

 

ماندگاری معمولی عطر

 

ماندگاری معمولی

اکثر سازندگان عطر توصیه می کنند که پس از یک تا سه سال عطر خود را دور بیندازید. البته باید قبل از هر چیز به برچسبی که بر روی بطری است دقت کنید. از آنجا که مواد معطر گاهی اوقات تا مدت ها قابل استفاده اند، شما حتی می توانید تا چهار یا پنج سال نیز از عطر خود استفاده کنید. البته منظور ما از عطر، عطر های فیک نیست.

بلکه عطر های اصل و اورجینال است. در واقع عطر ماندگاری دارد، اما پس از اینکه تاریخ انقضا عطر ها می گذرد ماندگاری آن به سطح معمولی می رسد و مانند قبل بوی آن تا مدت ها باقی نمی ماند.

 

بیشتر بدانیم: تأثیر عطر ها بر روی انسان ها

 

 

اکسیداسیون عطر

 

اکسیداسیون

عطر ها با گذشت زمان کمرنگ نمی شوند، اما رایحه عطر ها تمایل به اکسید شدن، ترش شدن حتی گاهی اسیدی شدن دارند. به عبارت دیگر زمانی که از عطر های خود استفاده می کنید اکسیژن وارد شیشه عطر شما می شود و اکسیژن بیش از حد در بطری عطر می تواند مولکول های رایحه را تغییر دهد، که این باعث می شود پس از مدتی رایحه عطر تغییر کند.

رایحه های  اصلی مانند مرکبات، مواد معطر در معرض خطر اکسیداسیون هستند. عطر هایی با نت پایه سنگین تر عطر هایی هستند که بیشترین ماندگاری را دارند. با گذشت زمان آنها می توانند بوی غنی تری نسبت به قبل بدهند. رایحه هایی که بخشی از خانواده شرقی هستند به دلیل ماندگاری نت های چوبی  و ادویه دار ماندگاری بیشتری دارند.

تغییر رنگ عطر

 

تغییر رنگ

اگر تاریخ انقضا عطر ها گذشته باشد، ممکن است رنگ آن تغییر کند. اگر عطر شما هنگام خرید اولین بار روشن بوده و اکنون به یک مایع تیره و غلیظ تبدیل شده است دیگر از رده خارج شده است. همچنین ممکن است کمی بوی عجیبی بدهد. ممکن است رایحه عطر ضعیف تر شده و کمی بوی سرکه بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در اولین سفارش از حس برتر، 5% تخفیف بگیرید! با کد تخفیف:Firstbuy
به لیست انتظار برای موجودی این عطر بپیوندید با عرض سلام به محض اینکه این محصول در انبار موجود شود به شما اطلاع می‌دهیم، در صورت تمایل لطفا آدرس ایمیل خود را جهت با خبر شدن از موجودی این محصول ثبت کنید.
× نیاز به مشاوره دارید؟