استفاده از عطر در ماه رمضان

استفاده از عطر در ماه رمضان
زمان مطالعه: ۷ دقیقه

استفاده از عطر در ماه رمضان

استفاده از عطر در ماه رمضان و خوشبو کردن خود، در اسلام از مستحبات به شمار آمده و همیشه مورد سفارش و اهتمام نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله بوده، تا آنجا که به نمازگزاران سفارش شده است در برابر عظمت و جلال و هیبت حق تعالی و پیشگاه معبود یکتا با هیأتی نیکو و عطر زده وارد نماز شوند.

احکام موثق تحریر الوسیله

در تفاوت حکم این دو موضوع و دیگر فروعات مرتبط با آن، در تحریر الوسیله ج‌۱، ص:۲۷۲ چنین آمده است:

و منها – شم الریاحین خصوصا النرجس، و المراد بها کل نبت طیّب الریح، نعم لا بأس بالطیب فإنه تحفه الصائم، لکن الأولی ترک المسک منه، بل یکره التطیب به للصائم، کما أن الأولی ترک شم الرائحه الغلیظه حتی تصل الی الحلق‌.

۱- از جملۀ مکروهات روزه، بوییدن ریاحین است، مخصوصا گل نرگس؛ و مقصود از ریاحین هر گیاهی است که بوی خوش داشته باشد.

۲- عطر زدن مانعی ندارد، زیرا آن تحفه روزه‌دار است، ولیکن بهتر آن است که مشک را بکار نبرد، بلکه خوشبو شدن با مشک برای روزه‌دار مکروه است.

۳- بوییدن بوی غلیظ بطوری که به حلق برسد، بهتر است که ترک شود.

در ماه پر فیض رمضان قرار داریم و جدا از اینکه روزه داریم، باید با بوی خوش روزهای گرم بهاری رو سپری کنیم، چون این روزها مهمان خداوند متعال هستیم. استفاده از عطر در ماه رمضان قواعد و شرایط خاص خود را دارد که باید از آن ها اطلاع داشته باشید.

حکم استفاده از عطر در ماه رمضان

استفاده از عطر در ماه مبارک رمضان

یکی از سوال هایی که ممکن است برای افراد شیک پوشی همانند شما پیش بیایید، این سوال است که آیا استفاده از عطر در ماه رمضان، روزه افراد را باطل می کند یا خیر. همانطور که می دانید استفاده از عطر و خوشبو شدن یکی از مستحبات در دین اسلام می باشد و کلی سفارش برای استفاده از عطر در زمان نماز خواندن به مسلمانان شده است.
اما نکته ی که پر اهمیت هست این موضوع است که از چه نوع عطری باید استفاده کنیم تا روزه ما باطل نشود، عطرهای که دارای رایحه ی خوراکی و غلظت بالا هستند موجب می شود که روزه شما باطل شود. چون استشمام عطرهای دارای غلظت بالا احتمال وارد شدنشان به حلق بسیار زیاد است.

استفاده از عطر در ماه رمضان با رایحه های تلخ، شرقی، طبیعت، شیرین و تند هیچ اشکالی ندارد و می‌توانید از عطرهای که دارای این رایحه ها هستند استفاده کنید و لذت ببرید. از آنجایی که ماه رمصان امسال در فصل بهار قرار دارد، استفاده از عطرهایی با طبع خنک بسیار توصیه می شود همانند:

۱- کرید اونتوس 

اسانس عطر کرید اونتوس مردانه

زمانی که از کرید اونتوس مردانه اسپری می‌کنید، رایحه‌ای از ترکیب انگور، آناناس، سیب و نارنج را استشمام خواهید کرد. این امر سبب افزایش اعتماد در بین مردان شده و همچنین طراوت و اعتماد به نفس را درون آن‌ها ایجاد می‌کند.

همچنین ترکیبات خلاقانه این موارد با یکدیگر، موجب افزایش انرژی و شادابی شده است. این عطر می‌تواند انتخاب مناسبی برای مردانی باشد که در شهر های پرجمعیت زندگی و یا کار می کنند.

 


شما در این مقاله با آکورد اسانس عطر کرید اونتوس آشنا شدید.

برای اینکه توضیحات عمیق تری را در رابطه با یکی از بهترین و پر فروش ترین عطرهای مردانه کرید

مطالعه کنید و برای خرید اسانس عطر کرید اونتوس کافیست روی نام آن کلیک کنید.


۲- آکوا وومن روشاس

اسانس عطر آکوا وومن روشاس

آکورد های تشکیل دهنده آکوا وومن روشاس، طبعی بسیار خنک و نشاط بخش داشته و به همین منظور یک انتخاب عالی برای روز های گرم و طاقت فرسای تابستان محسوب می‌شود. تصور کنید در صبح یک روز گرم تابستانی بیدار می‌شوید و می‌خواهید به سوی محل کارتان حرکت کنید. یک پاف از این محصول جذاب، انرژی تمام روز شما را تامین می‌کند و باعث انگیزه کافی برایتان می‌شود.

 


شما در این مقاله با آکورد اسانس عطر آکوا وومن روشاس آشنا شدید.

برای اینکه توضیحات عمیق تری را در رابطه با یکی از بهترین و پر فروش ترین عطرهای روشاس

مطالعه کنید و همچنین برای خرید اسانس عطر آکوا وومن روشاس کافیست روی نام آن کلیک کنید.


۳- الور هوم اسپرت

اسانس عطر الور هوم اسپرت

الور هوم اسپرت، چهره‌ای سیتروسی دارد که با ته مایه‌ای از آکورد های چوبی-اسپایسی آراسته شده است. این رایحه جذاب، در بستری خنک با تلخی ملایمی حضور پیدا کرده و حس و حالی با نشاط را برای شما تداعی می‌کند. این رایحه خنک، باعث می‌شود بتوانید الور هوم اسپرت را در روز های گرم و آفتابی اسپری کنید و از نت های پرشور و انگیزه این عطر لذت ببرید.

این محصول، در واقع نمادی از آقایان جسور و پر انرژی می‌باشد که در اوج انگیزه خود، از غروری بی حد و مرز بهره می‌برند. اگر به دنبال عطری خوشبو و شاداب هستید، تجربه استشمام رایحه این عطر را به هیچ عنوان از دست ندهید.

 


شما در این مقاله با آکورد اسانس عطر شنل الور هوم اسپرت آشنا شدید.

برای اینکه توضیحات عمیق تری را در رابطه با یکی از بهترین و پر فروش ترین عطرهای شنل

مطالعه کنید و همچنین برای خرید اسانس عطر شنل الور هوم اسپرت کافیست روی نام آن کلیک کنید.


 

۴- هالووین

اسانس عطر هالووین خسوس دل پوزو

عطر هالویین زنانه از برند خسوس دل پوزو دارای بوی نرم و لطیفی از بنفشه، لیمو سبز، موز و انواع رایحه‌های رومانتیک دیگر می‌باشد. مگنولیا، بوی بنفشه، گل مریم به اضافه چاشنی‌ای از فلفل رایحه میانی آن بوده که در نهایت به بیسی گرم و تلخ ختم می‌شود.

وقتی این عطر را روی بدن، محل نبض یا لباس خود اسپری می‌کنید، بوی نت‌های دریایی، برگ درخت موز، گل بنفشه و برگ درخت نارنج به ‌خوبی محیط اطراف را تحت ‌تأثیر خود قرار می‌دهد. این ترکیب طبیعی، حس خنکی اقیانوس را تداعی می‌کند.

پس از این، نت‌های میانی با وجود فلفل سیاه، زعفران، گل مریم، بنفشه، زنبق و ماگنولیا به ‌نرمی جای نت‌های قبلی را می‌گیرند. شیرینی ناشی از این عناصر به شما انرژی و شادی ویژه‌ای می‌بخشند. بعد از گذشت مدتی نه‌ چندان کوتاه، متوجه تغییر مسیر رایحه هالووین به سمت ‌و سوی وانیل و چوب صندل برای تثبیت شیرینی و خنکی خواهید شد.

 


شما در این مقاله با اسانس عطر هالووین خسوس دل پوزو آشنا شدید.

برای اینکه توضیحات عمیق تری را در رابطه با یکی از بهترین و پر فروش ترین عطرهای زنانه خسوس دل پوزو

مطالعه کنید و برای خرید اسانس عطر هالووین خسوس دل پوزو کافیست روی نام آن کلیک کنید.


 

۵- کرید سیلور مانتین

اسانس عطر کرید سیلور مانتین

سیلور مانتین، با آکورد های سبز و سیتروسی خود، چهره ای بی نظیر از یک محصول خارق العاده را از خود به نمایش می گذارد که توانایی ایجاد یک حس و حال با نشاط را برای مخاطبان خود دارد.

هرچند که اکثر افراد معتقدند سیلور مانتین عطری فرا جنسیتی است، اما تمایل آقایان به رایحه این عطر، بیشتر از بانوان می باشد. آکورد هایی که در این عطر نمایان هستند، تأثیر فراوانی بر روی روح و روان مخاطبان گذاشته و در واقع شادی را به وجود افراد تزریق می نماید.

سیلور مانتین، از لحاظ ماندگاری در بین عطر های متوسط قرار می گیرد چرا که نت های سبکی داشته و در بین آکورد های آن اغلب نت های پر جنب و جوش وجود دارد.

 


شما در این مقاله با آکورد اسانس عطر کرید سیلور مانتین آشنا شدید.

برای اینکه توضیحات عمیق تری را در رابطه با یکی از بهترین و پر فروش ترین عطرهای کرید

مطالعه کنید و همچنین برای خرید اسانس کرید سیلور مانتین کافیست روی نام آن کلیک کنید.


 

۴- کرید وایت فلاورز

 توصیف اسانس اورجینال عطر کرید وایت فلاورز

هنگامی که از عطر وایت فلاورز بر روی محل نبض خود اسپری نمایید، نت های میوه ای و نشاط آور سیب ترش و لیمو با همراهی برگ گل بنفشه، مشام شما را می نوازند و احساس طراوت گونه را برای شما ایجاد می کند. این نت های آغازین وایت فلاورز، به دلیل جنب و جوش زیادی که دارند، توجه شما را به ادامه روند بویایی عطر جلب می نماید به طوری که احساس خاصی پیدا نموده و پیگیر ادامه درای داون Dry Down عطر می باشید.

از نت های جذاب اولیه عطر که بگذریم، نوبت به میدل نت وایت فلاورز می رسد؛ این قسمت عطر، شاهکار اصلی آن است که همه نگاه ها را به خود مجذوب می کند. حماسه ای از گل های اغوا کننده جزمین ایتالیایی و مراکشی، رز بلغاری و ژرانیوم (شمعدانی) که حسی تحریک آمیز را برای مخاطبان به وجود می آورد. این بخش از عطر، بسیار خلاقانه طراحی و فرمولاسیون شده است.

پس از محو شدن نت های میانی، نت های اصلی و پایه پا به میدان گذاشته و روند بویایی وایت فلاورز را به شکلی دل نشین به پایان می رسانند. این نت های، با آکورد های گل نرگس، مشک و صندل وود آراسته شده اند که احساس قوی و زنانه را بیش از پیش به عطر تزریق می کنند.

 


شما در این مقاله با آکورد اسانس عطر کرید وایت فلاورز آشنا شدید.

برای اینکه توضیحات عمیق تری را در رابطه با یکی از بهترین و پر فروش ترین عطرهای زنانه کرید

مطالعه کنید و برای خرید اسانس عطر کرید وایت فلاورز کافیست روی نام آن کلیک کنید.


و…، هیچ مشکلی را در روزه شما ایجاد نمی‌کند و همچنین برای شما لذت بخش خواهد بود، زیرا استفاده از عطر در ماه رمضان با طبع خنک در روزهای گرم بهار در شما حس خنکی و شادابی ایجاد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در اولین سفارش از حس برتر، 5% تخفیف بگیرید! با کد تخفیف:Firstbuy
به لیست انتظار برای موجودی این عطر بپیوندید با عرض سلام به محض اینکه این محصول در انبار موجود شود به شما اطلاع می‌دهیم، در صورت تمایل لطفا آدرس ایمیل خود را جهت با خبر شدن از موجودی این محصول ثبت کنید.
× نیاز به مشاوره دارید؟