انواع دستگاه های رایحه افشان

معرفی دستگاه رایحه افشان
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

دستگاه رایحه افشان را برای خوش بو کردن فضای منزل، محل کار یا فضا‌های عمومی استفاده می‌کنند تا افرادی که وارد محیط می‌شوند حس خوب و ایده آلی داشته باشند. در این مقاله ما شما را با دستگاه های رایحه افشان آشنا می‌کنیم تا این کار برای‌تان به راحتی و سهولت انجام شود.
در فضا‌های بسته و کوچک، یکی از ناخوشایند ترین مشکلات وجود بوی نامطبوع است که باعث آزار حاضرین می‌شود. به دلیل این که در فضا‌های بسته و کوچک گردش هوا محدودیت دارد، بوی نامطبوع به سادگی و به راحتی در محیط پخش می‌شود.

انواع دستگاه های رایحه افشان

پخش بوی نامطبوع در محیط‌‌های اداری، آموزشی و عمومی یکی از مشکلات بسیار بزرگی است که باید به رفع آن پرداخت. یک راه بسیار کاربردی برای حل چنین مشکلی استفاده از سیستم‌های تهویه هوا و دستگاه‌های رایحه افشان است. سیستم‌های تهویه هوا با گردش هوا مانع ساکن ماندن آن می‌شوند. در بسیاری از موقعیت‌های ساختمان همانند سرویس‌های بهداشتی سیستم تهیه هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
البته قابل به ذکر است بدانید که متاسفانه در برخی فضا‌ها امکان استفاده از سیستم‌های تهویه وجود ندارد، بنابراین مشکل پخش بوی نامطبوع همچنان ثابت خواهد ماند. برای حل این مشکل پیشنهاد می‌شود با استفاده از دستگاه‌های خوشبو کننده هوا در فضا‌هایی که امکان استفاده از سیستم تهویه هوا وجود ندارد این مشکل را رفع کنید.

کاربرد دستگاه رایحه افشان

کاربرد دستگاه رایحه افشان

استفاده از بوگیر‌ها و خوش‌بو کننده‌ها تا حد نسبتا زیادی مشکل را برطرف می‌کند، اما آنچنان کارایی لازم را نخواهند داشت.
اما اگر از دستگاه‌های رایحه افشان استفاده کنید دیگر این مشکلات را نخواهید داشت، زیرا که استفاده از این دستگاه راحتی را برای شما می‌آورد و شما با تنظیم کردن دستگاه دیگر لازم نیست هر چند ساعتی یک بار عطر یا خوش‌بو کننده را به صورت دستی اسپری کنید.
دستگاه‌های رایحه افشان این امکان را به شما می‌‌دهند تا همیشه محیط کارتان خوشبو باشد و کارکنان داخل محیط لذت ببرند.
همان طور که مطلع هستید بوگیرها باید در جایی ثابت قرار بگیرند تا در محیط مورد نظر بوی خود را به طور مداوم پخش کنند، اما باز هم مشکلاتی به همراه دارد از جمله اینکه، بعد از گذشت مدت طولانی استشمام این رایحه به تندی می‌زند و سر درد به همراه دارد. و از طرفی دیگر اسپری‌های خوشبو کننده باید به صورت دستی در محیطی که مد نظر دارید اسپری شود، اما باید بدانید که بعد از چند ساعت بوی آن از بین خواهد رفت.

هر فردی از روشهای مختلفی استفاده می‌کند تا مکان مورد نظر خود را خوشبو سازد، اما سوالی که پیش می‌آید این است، بعد از گذشت ۲ الی ۳ ساعت، چگونه این فضای معطر را همچنان معطر نگه داریم؟
برای پاسخ به این سوال چند راهکار وجود دارد که یکی از بهترین آنها، استفاده از دستگاه‌های رایحه افشان و خوش‌بو کننده فضا می‌باشد. تمامی افراد با خرید این دستگاه کار آمد می‌توانند فضای اطراف خود را معطر نگه دارند. دستگاه رایحه افشان وظیفه دارد که طبق برنامه داده شده به این دستگاه، هر ۲ الی ۳ ساعت رایحه و عطری را اسپری کند تا همیشه مکان مورد نظر خوشبو باقی بماند.
این دستگاه بیشتر در شرکت‌های تجاری و دفاتر عمومی استفاده می‌شود، تا زمانی که ارباب رجوع به این مکان وارد می.شود، حس خوب و دل انگیزی را در خود داشته باشد.

انواع دستگاه رایحه افشان

همان طور که گفته شد به روش‌های مختلفی می‌توانید این عمل را انجام دهید، شما حتی با استفاده از عطر‌‌های موجود هم می‌توانید فضای اطراف خود را معطر کنید.
اولین و ابتدایی ترین روش استفاده از اسپری‌های خوشبو کننده هوا است. این اسپری‌ها دستی می‌باشد و لازم است که فقط کمی از آن را در هوا اسپری کنید و منتظر بمانید تا رایحه‌ خود را پخش کند. اما قابل به ذکر است بدانید ماندگاری چندان بالایی نخواهد داشت.
دومین راهی که می‌توانید انجام دهید استفاده از دستگاه‌های بخار عطر است. برای استفاده از دستگاه رایحه افشان و معطر کردن محیط مورد نظر ابتدا باید مقدار مشخصی از عطر را درون مخزن دستگاه بریزید سپس میزان مشخصی آب نیاز دارد که باید با عطر مخلوط شود، زیرا اگر عطر خالص استفاده گردد دچار سر درد شدید خواهید شد. در نهایت دستگاه را به برق متصل کنید و از رایحه‌ای که فضا را معطر می‌سازد لذت ببرید.

دستگاه رایحه افشان

دستگاه تایمر دار

این نوع دستگاه رایحه افشان شهرت بسیار بالایی را دارد و نحوه استفاده از این دستگاه کاملا آسان می‌باشد. در واقع نیازی نیست که خریداران این دستگاه کار سنگینی انجام بدهند فقط یک باطری داخل دستگاه گذاشته می‌شود و در نهایت تایمر به خصوصی به دستگاه داده می‌شود که طبق هر زمان تعیین شده به عنوان مثال هر ۳ ساعت یک مرتبه، دستگاه رایحه داخل مخزن خود را اسپری کند. همچنین این دستگاه کاملا بدون صدا بوده و هیچ آزار و اذییتی برای کارکنان و فعالان داخل مکان در بر نخواهد داشت.

اسپری‌های دستگاه رایحه افشان

در واقع معمول‌ ترین نوع خوشبو کننده‌های هوا از نوع اسپری‌ها هستند، که می‌توان از آن‌ها برای از بین بردن بوی بدی که محیط را در بر گرفته یا ضد‌ عفونی کردن هوا استفاده کرد. از جمله امتیازات اسپری می‌توان به تنوع رایحه، پوشش‌ دهی وسیع و عملکرد سریع اشاره کرد که اسپری را محبوب‌ ترین نوع در بین خوشبو‌ کننده‌‌ ها کرده است.

این اسپری‌ها در ۲ نوع دستی و اتوماتیک در بازارهای مختلف موجود هستند که می‌توانید به راحتی اقدام به خرید داشته باشید. البته برخی از دستگاه‌های خوش بو کننده اتوماتی مجهز به سنسور حساس به نور هستند، که با مصرف حداقل انرژی نوری، بوی نامطبوع محیط را از بین خواهند برد. همچنین می‌توان آن‌ها را برای ۳ حالت شب، روز و طول شبانه‌ روز تنظیم کنید. روش استفاده از این دستگاه‌‌ها معمولا با استفاده از برق یا باتری است که فعال می‌شوند و دارای کنترل از راه دور و تایمر هستند. یکی از آپشن‌‌های استفاده از این دستگاه‌ها این است که شما می‌توانید عطر مورد علاقه خود را داخل مخزن بریزید و با دادن زمان‌ دهی به دستگاه، تعداد اسپری کردن دستگاه را تنظیم کنید.

دستگاه رایحه افشان برقی

دستگاه‌های برقی

این نوع خوشبو‌ کننده همانند دستگاه پشه‌ کش و مگس کش با وصل‌ شدن به پریز برق شروع به داغ‌ شدن می‌کند و از این طریق ماده یا ژلی که آغشته به رایحه معطر می‌باشد، و در مخزن آن وجود دارد، کم کم شروع به تبخیر شدن می‌شود.

با تبخیر شدن مایع دورن دستگاه، رایحه به خوبی در فضا و محدوده محیطی که دستگاه را متصل کردید، پخش خواهد شد. همچنین از جمله امتیازات این دستگاه می‌توان به امکان پر‌ کردن دوباره مخزن دستگاه و مصرف برق بسیار کمی که دارد، اشاره کرد.

رایحه افشان ها

مزیت‌ها و فواید استفاده از دستگاه رایحه افشان چیست؟

از متد‌های مختلفی برای انتشار اسانس‌ های روغنی در دستگاه‌های رایحه افشان استفاده می‌شود که قابل تغییر است و شما می‌توانید رایحه به خصوص خود را داخل مخزن قرار دهید. اسانس روغنی به عنوان یک ماده طبیعی برای خوشبو کردن هوا شناخته شده است و دارای ویژگی‌های خاص می‌باشد.
همچنین خواص گیاهی در اسانس‌های روغنی وجود دارد و زمانی که توسط دستگاه رایحه افشان در محیط پخش می‌شود مستقیما بر روی گیرنده‌های بویایی ما قرار می‌گیرند و بر سیستم عصبی و لنفاوی ما تاثیرات عمیقی دارند. در حقیقت دستگاه خوش‌بو کننده هوا و دستگاه راحیه افشان کاربردی فراتر از خوشبو کردن هوا دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در اولین سفارش از حس برتر، 5% تخفیف بگیرید! با کد تخفیف:Firstbuy
به لیست انتظار برای موجودی این عطر بپیوندید با عرض سلام به محض اینکه این محصول در انبار موجود شود به شما اطلاع می‌دهیم، در صورت تمایل لطفا آدرس ایمیل خود را جهت با خبر شدن از موجودی این محصول ثبت کنید.
× نیاز به مشاوره دارید؟