دلایل تفاوت عطر بر روی پوست های مختلف

بوییدن عطر
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

انتخاب یک رایحه و عطر، تقریباً شبیه آزمایش شیمی است. شما یک فرضیه دارید: یک عطر رایحه خوبی دارد، اما آیا هنگامی که با پوست شما واکنش نشان ‌بدهد، باز هم بوی خوبی می‌دهد؟ مشاهدات کم و اندک نمی‌توانند نتیجه قطعی و درستی بدهند، مگر اینکه آزمایشات عطر و رایحه‌های جدید زیادی انجام شود. می‌بینید که طول می‌کشد تا یک عطر واقعاً با پوست شما تعامل کند و با آن سازگاری لازم را پیدا نماید. برداشت اول از عطر، هنگام استشمام رایحه آن به طور کامل و دقیق، مهم نیست. به خاطر داشته باشید که برداشت‌های ماندگار یا نت‌های پایه عطر مورد نظر شما هستند.

 

چرا برخی از روایح برای بعضی از افراد بدبو تلقی می‌شوند؟

ساده‌ترین جوابی که به این سوال پاسخ می‌دهد این است که اساساً شیمی پوست غیر معمول و منحصر به فرد است و در هر فردی متفاوت است. حتی چربی پوست خود شخص نیز می تواند هر از گاهی تغییر کند و اثرات متفاوتی را درک کند. یک روز می‌توانید عطر مورد علاقه خود را که رایحه بهشت ​​می‌دهد، بپوشید و روز دیگر ممکن است در تصورتان رایحه آن به شکل عجیبی بد باشد و زجرآور تلقی شود.

تعدادی از عوامل وجود دارد که می‌تواند باعث تغییر در چربی پوست شما شود.

 

استرس

استرس شدید

بزرگترین عامل، استرس قدیمی است. اگر در مورد موضوعی مضطرب هستید، ضربان قلب شما ممکن است تغییر کند و از استرس بیش از اندازه، بیشتر عرق کنید. استرس می‌تواند به راحتی چربی پوست شما را تغییر داده و بر رایحه عطر شما تأثیر بگذارد. این امر به دومین عاملی که بر بوی رایحه در بدن شما تأثیر می‌گذارد، نزدیک می‌شود.

 

رژیم غذایی

رژیم غذایی و تغذیه

غذاهایی که می‌خورید می‌تواند بوی رایحه‌های مختلف پوست را به شدت تغییر دهد. همانطور که اکثر مردم می‌دانند، اگر بیش از حد سیر بخورید، هنگام تعریق می‌توانید عطر و بوی ضعیفی از سیر را که از منافذ پوست شما ایجاد می‌شود، احساس کنید. فکر می‌کنید سیر چقدر با رایحه شما ترکیب می‌شود؟ بسیار زیاد!

سیر، پیاز و سایر غذاهایی که می‌توانند باعث ایجاد بوهای نامطبوع شوند، مقصرانی هستند که می‌توانند بوی رایحه مورد نظر شما را تغییر دهند.

 

شرایط سنی

سن و سال جوان و پیر

سن شما می‌تواند در چربی پوست شما نقش فراوانی داشته باشد. چندین تغییر عمده هورمونی در زنان و مردان وجود دارد. اولین تغییر، انتقال هورمونی از وضعیت کودکی به نوجوان است. بلوغ می‌تواند بدن یک نوجوان را ویران کند «پوست چرب، صدای ترک خورده، موهای بدن در همه جا، قاعدگی و جهش رشد» تمام سال‌های نوجوانی به آشفتگی کشیده می‌شود و واقعاً تا اوایل بیست سالگی فرد ساکن نمی‌شود.

 

مصرف بعضی از دارو‌ها

مصرف دارو

برخی از داروها و حتی شرایط پزشکی نیز در چگونگی تغییر مواد شیمیایی پوست در رایحه عطر نقش دارند. به عنوان مثال افراد مبتلا به دیابت در یافتن عطر یا رایحه مناسب زمان سخت‌تر و زیادتری را باید صرف کنند. از آنجا که سطح قند خون آن‌ها روزانه در نوسان است، رایحه عطر نیز برای آن‌ها تغییر خواهد کرد. سرانجام، پوست برخی از افراد جذب خاصی نسبت به روغن‌های اساسی مختلف است. پوست آن‌ها ممکن است یک نوع روغن اساسی را از یک عطر جذب کند در حالی که نوع دیگر خیلی سریع از بین می‌رود. برای تعیین اینکه کدام روغن‌های اساسی بر روی چربی پوست شما بهتر کار می‌کنند ممکن است آزمایش و خطای زیادی داشته باشد.

 

برای کمک به شما در تعیین بهتر اینکه چه عطرهایی با مواد شیمیایی پوست بهترین کار را دارند؛ رایحه‌های آزمایشی را روی نقاط نبض خود بمالید. نقاط نبض جایی است که رگ‌های خونی به سطح پوست نزدیک هستند و در نتیجه گرمای بیشتری ایجاد می‌کنند. بیش از دو یا سه رایحه در یک زمان آزمایش نکنید. این رایحه‌ها را در طول روز ببویید و حتی در یک روز متفاوت دوباره در همان نقاط نبض استفاده کنید. اگر هر بار رایحه ثابت باشد و بوی آن را دوست داشته باشید، ممکن است تازه عطر یا رایحه جدید خود را پیدا کرده باشید. رمزگشایی از نحوه کار کل مواد شیمیایی پوست برای شما ممکن است کمی زمان ببرد، اما ارزش تلاش آن را دارد.

در آخر امیدواریم از مطالب گفته شده در این مقاله، بهره‌مند شده باشید و در رابطه با پیدا کردن رایحه مورد نظر خود موفق بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در اولین سفارش از حس برتر، 5% تخفیف بگیرید! با کد تخفیف:Firstbuy
به لیست انتظار برای موجودی این عطر بپیوندید با عرض سلام به محض اینکه این محصول در انبار موجود شود به شما اطلاع می‌دهیم، در صورت تمایل لطفا آدرس ایمیل خود را جهت با خبر شدن از موجودی این محصول ثبت کنید.
× نیاز به مشاوره دارید؟