رایحه مختلف عطر‌ها

انواع رایحه نمایش
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

امروزه تمامی عطرها، از روایح منحصر به فردی برخوردار هستند؛ در واقع این روایح هستند که فرد را مجذوب خود می‌کند، با توجه به سلایق متفاوت در افراد، عطرهایی که در حال تولید می‌باشند، با رایحه‌های متفاوتی عرضه می‌شوند.

روایح مختلف در عطر‌ها

برخی برندها طرفداران زیادی دارند و تقریبا بیشتر افراد جذب نام و نشان آن می‌شوند، در حالی که نمی‌دانند رایحه به کار رفته داخل این عطر است که باعث شده هوش از سر آن‌ها بپرد!
تقریبا اکثر مردم به عطر واکنش مثبتی نشان می‌دهند، زیرا که مردم از بو بد متنفر هستند.

در ادامه با انواع رایحه‌ها آشنا خواهید شد تا در انتخاب عطر خود و زمان خرید آن درایت کامل را داشته باشید.

۱- عطرهای سنتی و کلاسیک

رایحه گل

این نوع شمیم بسیار معروف است و معمولا از شهد گل‌ها گرفته خواهد شد. به عنوان مثال برای گرفتن عصاره یک گل خاص مانند گل محمدی در عطر Versace Bright Crystal یا رایحه گل یاس در عطر Thierry Mugler Alien از روایح گل‌هایی است که در عطر‌ها بکار می‌رود.

روایح گلی

 

عطرهای تشکیل شده از مجموعه‌ای از گل‌ها:

در بعضی مواقع ترکیب رایحه چند گل با یکدیگر بسیار در بو خوش، تاثیر گذار خواهد بود. این نوع بو همانند رایحه گل، طرفداران زیادی را سمت خود آورده است. فروش این نوع رایحه بسیار بالاست، به علت اینکه قیمت مناسبی دارد و همچنین ماندگاری‌اش نیز زیاد می‌باشد.

به عنوان مثال ترکیب عصاره چند گل با یکدیگر مانند رایحه Mon Paris، این نوع عطر، طبع معتدل و شمیم شیرین با پخش بو بسیار قوی و ماندگار بالایی را دارد.

از دیگر موارد این نوع بو در عطر، ترکیب گل‌های یاس با شکوفه پرتقال و گل صد تومانی می‌باشد که به همراه یکدیگر شمیم بسیار خوش بویی را برای مشتریان خوش سلیقه خود فراهم می‌کند.

رایحه شرقی

این دسته از روایح برای عطرها کمی سنگین هستند، به این منظور که بوی سرد و مایل به تندی دارند و مخصوص آقایانی که به این نوع شمیم علاقه مند هستند، تولید شده است.
برخی عطرها دارای بو های بسیار سنگینی هستند و معمولا از ترکیب چند ادویه‌ ساخته می‌شوند؛ برای نمونه می‌توان عطر SPICEBOMB را نام برد که ساختار رایحه‌ آن ترکیبی از چند طبع گوناگون از جمله ادویه‌جات گرم، دارچین، تنباکو، چرم ‌می‌باشد که در مجموع این روایح با هم ترکیب شده و رایحه شرقی را تولید می‌کنند.

رایحه اقیانوسی

این نوع رایحه، رایحه‌ای از نسل جدیدی می‌باشد که حس و حال رویا گونه‌ای را با خود به همراه دارد. برای تولید این نوع شمیم باید از ترکیبات مصنوعی استفاده شود که در نهایت ترکیبات را فرمولاسیون می‌‌کنند. در نتیجه به طور شگفت‌انگیزی شما حال و هوای اقیانوسی را استشمام خواهید کرد.

همچنین برای حیرت ‌انگیزی بیشتر شما در این نوع شمیم، روایحی از آب و هوا کوهستانی بکار رفته است که شما با استشمام کردن آن‌ها حس طراوت و تازگی خارق‌العاده‌ای را تجربه خواهید کرد. این نوع عطرها که رایحه اقیانوسی دارند برای مناسبت‌های خاصی استفاده می‌شوند، زیرا پیدا کردن این نوع شمیم چندان کار آسانی به نظر نمی‌آید. پیشنهاد می‌شود از این نوع شمیم برای مصاحبه‌های شغلی و ملاقات‌های رسمی استفاده کنید.

رایحه چوب

این نوع رایحه، رایحه‌ای سبک و کلاسیک می‌باشد که محبوبیت بسیاری در بین طرفداران خود دارد. این بو مناسب برای افرادی است که طبع نرم و لطیفی دارند. به همین علت بیشتر طرفداران و مصرف کنندگان این شمیم، بانوان هستند.

این بو معمولا تلفیقی از رایحه چرم، چوب و روایح دودی می‌باشد. به عنوان مثال عطر AVENTUS از شمیم چوب تولید شده است که مشتریان زیادی دارد. همچنین این عطر از طبعی گرم و ترکیبی از رایحه‌ ترش، شیرین و تلخ تشکیل شده است.

رایحه چرم

این نوع رایحه طرفداران زیادی ندارد، به دلیل آنکه اکثراً مردم به بوی چرم حساسیت دارند و استشمام این رایحه آن‌ها را اذیت می‌کند.
از این بابت برای رفع این مشکل معمولا به علت بو ناخوشایند چرم، آن را با دیگر رایحه‌های مختلف ترکیب می‌کنند تا از تنوع رایحه، بو خوشایندی استشمام شود.
به عنوان مثل ONE MILLION، که از چند شمیم ادویه گرم، دارچین، مرکبات، چرم، کهربا و رز تشکیل شده است. همچنین بیشتر طرفداران این نوع عطر آقایان هستند که در محل کارشان از آن استفاده می‌کنند.

این عطر برای مشتریانی که طبعی گرم دارند، گزینه مناسبی می‌باشد. همچنین از ترکیب چند رایحه با رایحه چرم، شمیمی شیرین تولید می‌شود که می‌توان گفت چنین عطری، باشکوه و سحرانگیز خواهد بود.

انواع رایحه چرم

رایحه جنگلی

در اصل تم شمیم های جنگلی، آمیزه‌ و ترکیبی از شمیم چوب و خزه است. این نوع رایحه را به‌ دیگر نام رایحه «شیپْر» هم می‌شناسند. نام دوم این شمیم برگرفته از معادل فرانسوی قبرس و زادگاه آفرودیت الهه عشق و زیبایی می‌باشد.
در عطرهایی که با شمیم جنگلی هستند، از مخلوط دو رایحه چوب سدر و صندل هم زیاد استفاده می‌شود. در نتیجه بوهای جنگلی، رایحه‌‌ای گرم و اغواکننده‌ دارند که برای بانوانی که طبع دمای بدنشان به شدت گرم می‌باشد، مناسب است. دلیل این امر هم، سرعت پخش بیشتر و بهتر بو در گردش خون بدن است که باعث می‌شود سطح بیشتری از خط بوی را اشغال کند.
این نوع رایحه معمولا برای مهمانی‌های شبانه مناسب‌ترند. تقریبا بیشتر طرفداران این نوع بو، خانم‌ها هستند اما برخی آقایان که طبع گرمی دارند هم از این رایحه خوش بو استفاده می‌کنند.

انواع رایحه جنگل

۲- عطرها و روایح‌ مدرن

رایحه سبز

معمولا این بو شبیه به بو برگ سبز تازه درختان است، که استشمام می‌شود. همچنین برای درک بیشتر این رایحه بو هرس کردن چمن‌زار را در نظر بگیرید و یا بوی خیاری که تازه پوست کنده می‌شود، تقریبا بوی چنین عطری را دارد.
یکی از عطر‌های معروف به نام DESIRE BLUE وجود دارد که چنین شمیمی در آن استفاده شده است، این عطر از چند شمیم دیگر چون شمیم سبز و آروماتیک و شیرین با طبعی خنک ترکیب شده است که طرفداران زیادی را مجذوب خود کرده.

رایحه آبی

این نوع بو همانند عطر اقیانوسی می‌باشد اما با کمی تغییرات و ترکیبات بیشتر که از شمیم اقیانوسی تقریبا به ‌روزتر است. البته اشتباهاً این نوع رایحه را به نام اقیانوسی هم می‌شناسند. استفاده از شمیم آبی برای شنا دل انگیز خواهد بود زیرا برایتان صبحی زیبا و روشن را تداعی‌گر کرده و در نهایت حسی تازگی را خواهید داشت که طبع خنک و رطوبت را به شما القا می‌کند.
به عنوان نمونه عطر AQVA POUR HOMME، یکی از عطرهای پرفروش است که در محلول داخل آن از این نوع رایحه استفاده شده است. در ابتدا این بو را با نت آغازی پرتقال استشمام خواهید کرد و بعد از مدتی نت میانی با عطر بهار نارنج و ترکیبات آب خواهد داشت؛ همچنین در ادامه، عطر تلخ و طبعی خنک را به مخاطبان القا می‌کند. در نهایت نت پایانی آن از نعناع و عود سفید تشکیل شده است.

رایحه مرکبات

برای تولید این نوع شمیم از روایح مرکباتی چون پرتقال، ترنج، لیمو شیرین یا ترش و… استفاده می‌شود. ترکیب چند شمیم مرکبات‌، معجزه‌ای از عطر مرکبات برای نسل امروزی می‌باشد و طرفداران ‌این بو تمام جوانان آقا و خانم خوش سلیقه هستند.
به عنوان مثال عطر ACQUA DI GIO یکی از عطرهای موجود است، که در نت ابتدایی این عطر بوی ترنج و لیموترش به مشام خواهد رسید و بعد از مدتی در نت میانی شمیم گل‌های خوشبو و گیاهان معطر را حس خواهید کرد.
نت پایانی این عطر با رایحه چوب به پایان می‌رسد، که در انتها طبع خنک و بو ترشی به همراه دارد.

انواع رایحه سیفیجات

رایحه دریایی

این نوع رایحه، رایحه‌‌ای با تم دریایی در عطرهایی که بویی سرد و خنک مانند دریا دارند، می‌باشند. شمیم دریایی طرفداران زیادی دارد که بیشتر طرفداران این نوع بو، طبع خنک و سردی دارند.
در نتیجه پیشنهاد می‌شود از این شمیم برای مراسم کاری یا موقعیت‌های رسمی استفاده کنید.

انواع رایحه گیاه بو

رایحه گیاهی

این نوع بو گزینه مناسبی برای استفاده روزانه شما به جای دیگر عطر‌های متفرقه می‌باشد، زیرا ماندگاری این روایح بسیار زیاد است همچنین علاوه بر این مورد، بو خوشایندی را روزانه استشمام خواهید کرد که هیچ وقت از آن دل زده نخواهید شد.
شمیم گیاهی برایتان حس طراوت و شادابی را به ارمغان می‌آورد و تازگی و سرحالی را درون شما شریحه‌دار می‌کند. به عنوان مثال رایحه‌هایی چون سرخس، اسطوخودوس و رزماری در گروه این نوع روایح قرار می‌گیرند.

2 دیدگاه در “رایحه مختلف عطر‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در اولین سفارش از حس برتر، 5% تخفیف بگیرید! با کد تخفیف:Firstbuy
به لیست انتظار برای موجودی این عطر بپیوندید با عرض سلام به محض اینکه این محصول در انبار موجود شود به شما اطلاع می‌دهیم، در صورت تمایل لطفا آدرس ایمیل خود را جهت با خبر شدن از موجودی این محصول ثبت کنید.
× نیاز به مشاوره دارید؟