لغت نامه دنیای عطر (بخش آخر)

لغت نامه دنیای عطر بخش آخر
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

احتمالا تا به حال هنگام خرید عطر یا تحقیق در رابطه با آن در اینترنت با لغاتی مواجه شده باشید که به نظر در چند عطر دیگر قبلا آن را مشاهده کرده‌اید، که هم برای دانستن علت کاربرد آن‌ها کنجکاو شده باشید و هم دوست داشته باشید معنای آن‌ها را بدانید. گاهی اوقات هم این کلمات و تشابهات اسمی عطرها شما را گیج می‌کند، خصوصا وقتی که می‌بینید ظاهر برخی عطرها خیلی به هم شبیه هستند. این یک امر طبیعی است که در این زمان حس کنجکاوی در شما زنده شود و دوست داشته باشید بدانید چه منطقی پشت این کلمات در دنیای عطر وجود دارد. واقعیت این است که این اسامی معانی به خصوصی دارد که دانستن آن شما را در انتخاب عطر دلخواهتان کمک می‌کند.

مین آکوردها

 

مین آکوردها (رایحه های اصلی)

گیاهی (علف و گیاه، گیاهان داروئی و معطر) (HERBAL): رایحه ای طبیعی، خاکی، گیاهی و ترد که حس طبیعت و سلامتی را القا می کند. گاهی اوقات خزه مانند و ترد بوده و با تم شیرین یا تند مغایرت دارد. عطر گیاهی این گروه کلاسیک شبیه به منابع موجود در باغ مانند نعنا، رزماری، اسطوخودوس، گشنیز و ریحان است.

 

با طراوت (FRESH): تازه و درخشان شامل گل های لطیف، سبزه و مرکبات که در طول روز ایده آل هستند.

 

چوبی (WOODY): ترکیبی غنی از جنگل، یک پایگاه عالی برای ساخت بسیاری از انواع عطرها. به عنوان یک تثبیت کننده بسیار مفید. رایحه چوبها با توجه به طیف وسیعی که دارند پیچیده و گوناگون است. ممکن است گرم، معطر، دارویی، شیرین یا تلخ باشند.

 

تنباکو (TOBACCO): معمولا به عنوان فرمولی در نت پایه عطرهای مردانه قرار میگیرد. فوق العاده و بسیار پیچیده وعمیق، مرطوب و تند با تمی کمی ادویه ای و بلسان شیرین.

 

نعنا هندی (PATCHOLI): رایحه ای قوی و چوبی که در عین حال غنی و شیرین است. یاد آور اسانس طبیعی و با ارزش در این هنر میباشد.

 

دریایی (MARINE): آب دریای شیرین. تمی دریایی که نقطه عطف و یکی از جدیترین اعضای خانواده عطر می باشند. این نت به نام رایحه آبی، اقیانوسی نیز نامیده می شود. رایحه ای که از بستر اقیانوس و مه مبهم آن می آید.

 

آبزی (AQUATIC): شفافیت و طراوت آب، اقیانوس ها، آبشارها، باران، میوه ها و سبزیجات ترد از ویژگی های این گروه است. عطرهای این خانواده معمولا با آهنگی سرد شروع می شوند و برای فصل بهار و تابستان محبوب می باشند. ، و در طبقه بندی مدرن قرار می گیرند. در ترکیب عطرهای آبزی مرکبات مختلف، میوه و سبزه و گیاهان بکار میرود.

 

آلدهیدی (ALDEHYDIC): ترکیبات آلی که از مواد طبیعی (به عنوان مثال پوست پرتقال، گل رز، دارچین) به دست می آیند، همچنین می توانند به طور مصنوعی سنتز شوند. عطر Chanel N 5 for women نمونه خوبی از این گروه است.

 

اوزونیک (OZONIC): مواد شیمیایی که به تقلید از رایحه هوای تازه ایجاد شده اند.

 

پودری (POWDERY): انواع گسترده ای از نت های طبیعی و مصنوعی. رایحه ای شیرین. اکثرا منابعی چون زنبق، وانیل، گل رز، گل آفتاب گردان، مشک، برخی از رزین ها و کهربا را شامل میشود.

 

خاکی (EARTHY): یاد آور عمق، سردی خاک و ریشه گیاهان که در آن حفظ شده، همچنین قطره باران بر روی زمین خشک و تشنه. رایحه ای متمایز از زمین که محبوب و محصور کننده است. برخی از عطرهای مدرن دارای این ویژگی هستند. ممکن است گاهی این رایحه ناخوشایند باشد.

 

معطر (AROMATIC): در میان توصیفاتی که برای رایحه در نظر گرفته می شود یکی از گیج کننده ترین هاست. اولین نکته ای که به ذهن میرسد این است که رایحه معطر چیست؟ خشک؟ بلسان و رزین؟ در تعریف کلی باید گفت رایحه معطر ممکن است از منابع مختلفی نظیر برخی از ادویه ها، صمغ و رزین، گیاهان، درختان و برخی از گلها تهیه شود. رایحه ای کمی تند، با طراوت و تازه که حس سرزندگی می دهد.

 

مرکباتی (CITRUS): روغن مرکبات از گونه های مختلف مرکبات به دست می آید. روغن مرکبات از میوه، پوست، شاخه و برگ آنها تهیه می گردد که در صنعت عطر سازی به دلیل رایحه نشاط بخش و سبکی که دارند و فراریت بالایی که دارند اغلب در نت های اولیه عطر استفاده می گردند.

 

میوه‌ای (FRUITY): میوه هایی چون خربزه، سیب، آلو، انواع توت ها، هلو معمولا در ترکیب عطرهای بانوان استفاده می شود. با توجه به ماندگاری و پراکنش این رایحه ها در نت های ثانویه عطر قرار می گیرند. شیرین، ترش، با طراوت و تازه.

 

شیرین بو (SWEET): رایحه های شیرین که در اکثر منابع یافت می شود مثل میوه، شیرینی جات ، گلها، برخی از چوب ها.

 

نوشیدنی (RUM-WHISKY): نوشیدنیهای الکلی در صنعت عطر مورد استفاده قرار می گیرند رایحه ای عجیب و غریب به عطر می بخشند. با طیفی که این نوشیدنی ها دارند تمی خوراکی، شیرین، معطر و یا گرم می بخشند.

 

روایح ادویه ای

 

روایح ادویه‌ای

ادویه ای (پر حرارت)  WARM SPICY: گنجینه ای عمیقا گرم، پیچیده، تند و معطر. از ویزگی های این تم بویایی رایحه عجیب آن است که گاهی شیرین و یا تلخ است، گرم، چوبی، با طراوت، رایحه ای بکر و غنی و با قدرت پراکنش بالا و همچنین نفوذ گرمای عجیب و شدید از مشخصه های بارز این مجموعه محسوب می گردد. ادغام آرایه هایی چون زنجبیل، هل، دارچین، میخک که از جزایر گرمسیری و مسیرهای تجاری باستانی حکایت دارد.

 

ادویه ای (با طراوت) FRESH SPICY: ادویه هایی مانند برگ بو و شوید که به غیر از تندی و تیزی که در مشخصه نمایه بویایی خود دارند حس طراوت و تازگی را نیز القا می کنند.

 

ادویه ای (ترد) SOFT SPICY: ادویه هایی که درصد غلظت کمتری نسبت به ادویه های با طراوت و پر حرارت دارند و از شفافیت و وضوح رایحه بیشتری برخوردارند. انیسون ستاره ای و انیسون نمونه هایی از این دسته هستند.

 

روایح گلی

 

روایح گلی

گل بو (FLORAL): مخلوطی پیچیده از گیاهان گلدار که به صورت طیفی گسترده از رایحه ها در ساختار عطرها نقش بازی می کنند. در صنعت عطر سازی از گل به عنوان حسی عاشقانه در اغلب عطرهای زنانه استفاده می شود. اغلب شیرین هستند و بستگی به نوع گل تند، ملایم و یا متعادل هستند.

 

گل سفید (WHITE FLORAL): گل هایی چون مریم، یاسمن، پیچ امین الدوله و برخی از شکوفه ها مثل شکوفه لیمو. شیرین و به دلیل کنتراست و وسعت بویایی عمیقی که دارند در بعضی مواقع حتی تلخ نیز محسوب می گردند.

 

گل زرد (YELLOW FLORAL): غنی، اصیل که جلوه ای باشکوه و مجلل در رایحه ایجاد می کنند. بسیار گیرا،جذاب و اقوا گر، شیرین و شیک. گل یلانگ یلانگ مثال خوبی در این مورد است.

 

بیشتر بدانیم: لغت نامه دنیای عطر (بخش اول)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در اولین سفارش از حس برتر، 5% تخفیف بگیرید! با کد تخفیف:Firstbuy
به لیست انتظار برای موجودی این عطر بپیوندید با عرض سلام به محض اینکه این محصول در انبار موجود شود به شما اطلاع می‌دهیم، در صورت تمایل لطفا آدرس ایمیل خود را جهت با خبر شدن از موجودی این محصول ثبت کنید.
× نیاز به مشاوره دارید؟