مزاج چیست؟ + تاثیر مزاج‌ها بر انتخاب عطر

معرفی انواع مزاج و رابطه آن با عطر و اسانس
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

همانطور که می‌دانید، یکی از خصوصیات یا ویژگی‌های هر فرد، نوع طبع یا به عبارتی دیگر مزاج او می‌باشد که ساختار بدنی، شکل ظاهری و میزان خلق و خوی او را نسبت به اتفاقات، تشکیل می‌دهد.

مزاج چیست؟

برآیند اثر مجموعه عناصر و ارکان مادی نظام هستی در یک شی، گیاه، غذا، حیوان و انسان را مزاج آن می نامیم. برخی از حکما نقش رفتارها را در پیدایش مزاج دخیل می دانند و برخی دیگر نیز نقش پندارها را تحت عنوان عوامل نفسانی (غم و شادی که موجب بروز سودا و صفرا) در بروز مزاج مطرح می سازند.

با استناد به گفته‌های بقراط، پدر علم پزشکی تاریخ‌ بشر، این مزاج‌ها به چهار دسته اصلی با عناوین، دم، بلغم، صفرا و سودا تقسیم می‌گردند که هر انسانی با توجه به نوع مزاج خود، ویژگی‌های مختص به خود را داراست.

ما در این مقاله سعی کرده‌ایم در رابطه با مزاج‌ها توضیحاتی را ارائه داده و همچنین عطرها و روایحی که مناسب هر طبع و مزاجی می‌باشند را خدمت شما عزیزان معرفی بنماییم.
پس با ما همراه باشید…

مزاج گرم و تر (دموی)

دموی مزاج ها

طبع گرم و تر که با عنوان مزاج دم یا دموی شناخته می‌شود، یکی از مزاج‌های چهارگانه به شمار می‌رود. افرادی که دارای چنین مزاجی هستند، معمولاً اشخاصی مهربان، با محبت و پر شور و اشتیاق می‌باشند.
این افراد در وحله اول روحیه‌ای پایدار داشته و به طور عجیبی اجتماعی هستند؛ به شکلی که بسیار اهل آداب و معاشرت بوده و گاهی در حضور دیگران، بسیار پر حرف و سخنور به حساب آورده می‌شوند.
از دیگر خصلت‌های اشخاص دموی مزاج، می‌توان به ریسک پذیری و اعتماد به نفس بالای آن‌ها اشاره کرد که همین امر باعث شده است همواره دموی مزاج‌ها مدیران و رهبران قابلی به شمار برده شوند.
در رابطه با عطر‌ها و روایح مورد علاقه افراد دموی باید گفت، آن‌ها با تمامی روایح ارتباط مثبتی برقرار می‌کنند و نمی‌توان آن‌ها را محدود به یک نوع رایحه کرد اما آکورد‌های چرمی، چوبی و اسپایسی بیشترین تاثیر گذاری را بر روی روان افراد دموی مزاج دارد.

عطر‌ مناسب دموی مزاج ها

اسانس عطر بلک ارکید تام فورد

اسانس عطر تام فورد بلک ارکید


شما در این مقاله با اسانس عطر تام فورد بلک ارکید آشنا شدید.

برای اینکه توضیحات عمیق تری از بهترین و پر فروش ترین عطر زنانه تام فورد

مطالعه کنید و برای خرید عطر تام فورد بلک ارکید کافیست روی نام آن کلیک کنید.


 

مزاج گرم و خشک (صفراوی)

صفراوی مزاج ها

یکی دیگر از سری مزاج‌ها چهارگانه، طبع گرم وخشک می‌باشد که با نام مزاج صفرا در بین عوام شناسایی می‌شود.
افرادی با چنین نوع از مزاج، علاوه بر اینکه روحیه‌ای ناپایدار داشته و از شخصیتی برونگرا برخوردارند، بسیار پرانرژی، پرتحرک و فعال بوده و سطح هوش و عقل بالایی را دارا هستند.
از خصوصیات منفی صفراوی مزاج‌ها می‌توان به پرخاشگری و حساسیت بسیار بالای آن‌ها اشاره کرد؛ به طوری که این افراد به سرعت عصبانی شده و واکنش‌های غیر قابل پیش‌بینی را از خود به نمایش می‌گذارند.
عطر‌های مورد علاقه این افراد، تنالیته‌ای سرد و خنک داشته و معمولاً جزء عطر‌های تابستانی محسوب می‌شوند.

عطر‌ مناسب صفراوی مزاج ‌ها

اسانس عطر ایسی میاکه بلو

اسانس عطر ایسی میاکه بلو


شما در این مقاله با اسانس عطر ایسی میاکه بلو آشنا شدید.

برای اینکه توضیحات عمیق تری از یکی از بهترین و پر فروش ترین عطرهای مردانه ایسی میاکه

مطالعه کنید و برای خرید اسانس عطر ایسی میاکه بلو کافیست روی نام آن کلیک کنید.


 

مزاج‌ سرد و خشک (سودایی)

سودایی مزاج ها

مزاج سرد و خشک، از دیگر طبع‌های موجود در میان مزاج‌ها می‌باشد که خصلت‌های خاصی را برای افراد بوجود می‌آورد. سودایی مزاج‌ها، از درون نگری بسیار زیادی برخوردار بوده و روحیه‌ای ناپایدار دارند.
اشخاصی جدی، کم حرف، گاهاً بد بین و به شدت غیر اجتماعی که در مواقعی از ارتباط گرفتن با دیگران اذیت شده و از تعامل بیش از حد با اطرافیان خودداری می‌کنند.
این افراد در زندگی روزمره، از برنامه ‌ریزی شخصیشان پیروی کرده و به نظم و ترتیب خاص خود پایبند هستند. همین مسئله باعث می‌شود دارای سطح فکری نسبتاً بالایی بوده و از قدرت تجزیه و تحلیل خوبی برخوردار می‌باشند.
عطر‌های مورد علاقه افراد سودایی، عطر‌هایی با آکورد‌های فلورال و شرقی می‌باشد که می‌تواند ذهن‌ آن‌ها باز‌ تر کرده و آرامش را به چنین اشخاصی هدیه دهد.

عطر مناسب سودایی مزاج ‌ها

اسانس عطر آلین تیری موگلر

اسانس عطر تیری موگلر الین


شما در این مقاله با اسانس عطر آلین تیری موگلر آشنا شدید.

برای اینکه توضیحات عمیق تری را در رابطه با یکی از بهترین و پر فروش ترین عطرهای زنانه تیری موگلر

مطالعه کنید و برای خرید اسانس عطر آلین تیری موگلر کافیست روی نام آن کلیک کنید.


 

مزاج سرد و تر (بلغمی)

بلغمی مزاج ها

آخرین طبع بین مزاج‌های اصلی، طبع سرد و تر می‌باشد که با عنوان بلغم یا بلغمی در نزد عامه مردم شناخته می‌شود.
افرادی با ویژگی‌های مزاج بلغمی، اکثراً انسان‌های صبور و با گذشتی هستند که از روحیه‌ای پایدار برخوردار بوده و بسیار قابل اعتماد و اندیشمند می‌باشند. چنین شخصیت‌هایی معمولاً کنترل عمل را در اختیار گرفته و راه درست را به دیگران نشان می‌دهند.

از لحاظ ویژگی ظاهری درباره بلغمی مزاج‌ها می‌توان گفت، افرادی با جثه بزرگ و چاق هستند. روایح مناسب چنین افرادی، رایحه‌هایی با طبع گرم می‌باشند که بیشتر در عطر‌های کلاسیک و قدیمی یافت می‌شوند.

عطر مناسب بلغمی مزاج‌ ها

اسانس عطر اینترلود آمواج

اسانس عطر اینترلود آمواج


شما در این مقاله با اسانس عطر اینترلود آمواج آشنا شدید.

برای اینکه توضیحات عمیق تری از بهترین و پر فروش ترین عطر آمواج

مطالعه کنید و برای خرید عطر اینترلود آمواج کافیست روی نام آن کلیک کنید.


 

در انتها و برای نتیجه‌گیری باید گفت، همه افراد علاوه بر شناسایی نوع مزاج خود، باید از موادی استفاده نمایند که با این مزاج‌ها همسان بوده و به بدنشان آسیب نرسانند. امیدواریم از مطالب گفته شده در این مقاله بهره کافی را برده باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در اولین سفارش از حس برتر، 5% تخفیف بگیرید! با کد تخفیف:Firstbuy
به لیست انتظار برای موجودی این عطر بپیوندید با عرض سلام به محض اینکه این محصول در انبار موجود شود به شما اطلاع می‌دهیم، در صورت تمایل لطفا آدرس ایمیل خود را جهت با خبر شدن از موجودی این محصول ثبت کنید.
× نیاز به مشاوره دارید؟