منظور از اصطلاح طبع عطر چیست؟

طبع عطر ها
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

طبع عطر ها

حتماً برای شما هم پیش آمده است که هنگام خرید یک عطر، با اصطلاح طبع عطر مواجه شوید. البته به طور کلی واژه طبع، در طب سنتی برای موضوعات مختلف به شکلی مکرر بیان شده است. اما یکی از مسائل مهم در زمینه خرید عطر، توجه به طبع آن می‌باشد که باید طبق خصوصیات شخصی شما انتخاب شود.

عطر ها و روایح هم همچون خوراک ها، طبع مخصوص به خود را دارند. برای مثال شما ممکن است با استفاده از یک عطر، حالتی از گرما را احساس کنید یا با استفاده از عطری دیگر احساس سرما را تجربه کنید. این مسئله که طبع عطر خود را بشناسید و از آن در هنگام خرید عطر بهره ببرید، می‌تواند به شما کمک کند تا علاوه بر لذت بردن از خرید خود، سلامتی خود را نیز حفظ نمایید.

عطر ها به عنوان غذای مغز به حساب می روند و ما باید بر اساس اصول و قواعدی از آن ها، بهره بگیریم. اگر از این قواعد استفاده نکنیم، عطر ها می‌توانند برای ما عوارضی گوناگون بوجود بیاورند. به طور کلی، عطر ها یا طبع گرم یا طبع سرد دارند. همین موضوع باعث می‌شود که عطر های زمستانی  و تابستانی معنا بگیرند. شما با شناخت ویژگی های مزاجی خود، می‌توانید طبع عطر مورد نظر خود را بیابید و در راستای آن، عطر های مفید را برای خود انتخاب نمایید.

برای مثال، یک فرد گرم مزاج با استشمام رایحه عطری با طبع گرم، احتمالاً دچار سردرد شده و اذیت شود. در حالی که همین رایحه گرم، ممکن است موجب آرامش فرد سرد مزاج بگردد.

 

در ادامه می‌خواهیم درباره طبع های گرم و سرد صحبت کنیم و از هر طبعی دو نمونه عطر را خدمت شما عزیزان معرفی نماییم. پس با ما همراه باشید.

طبع گرم عطر

طبع گرم عطر ها

هنگامی که طبع عطری گرم باشد، آن عطر مشخصاً یک محصول سنگین و مناسب برای شب های رسمی بشمار می‌رود. نت های چرم، چوب، مشک، وانیل، دود، دانه تونکا، کهربا، قهوه، کاکائو و… اصلی ترین آکورد هایی هستند که دارای طبعی گرم می‌باشند.

عموماً عطر های گرم قوی تر، تأثیرگذار تر، ماندگار تر و کلاسیک تر هستند. طرفداران اینگونه عطر ها، شخصیتی آرام، درونگرا، مغرور و رسمی دارند. به همین دلیل هنگامی که رایحه‌ای گرم را استشمام می‌کنند، احساسی مثبت و دل انگیزی برایشان تداعی می‌گردد.

 

اسانس عطر تام فورد توسکان لدر

اسانس عطر توسکان لدر تام فورد

توسکان لدر، عطری چرمی و پرقدرت می باشد که مناسب برای آقایان و بانوانی ست که علاقه عجیبی به روایح این شکلی داشته و از استشمام این گونه روایح لذت می برند. این عطر در واقع یونی سک-س می باشد؛ اما توجهی که آقایان به این عطر می کنند، بسیار بیشتر از بانوان بوده به طوری که اکثر افراد این محصول را یک عطر کاملاً مردانه می پندارند.
نت هایی که در توسکان لدر حضور دارند، طبعی گرم داشته که این عطر را به یک محصول زمستانی تبدیل می کند. از نظر ماندگاری و پراکندگی نیز این محصول عملکرد بسیار قوی و قابل تحسینی دارد و از پخش بو و پایداری عالی برخوردار می باشد.

نت های اولیه: رازبری، زعفران، آویشن
نت های میانی: اولیبانوم، جزمین
نت های پایه: چرم، جیر، روایح چوبی، آمبر

 

اگر تمایل به خرید این عطر دارید، کافیست بر روی عبارت اسانس عطر تام فورد توسکان لدر کلیک نمایید.

همچنین اگر اطلاعات بیشتری در رابطه با این عطر می‌خواهید، می‌توانید مقاله معرفی اسانس عطر تام فورد توسکان لدر را مطالعه فرمایید.

اسانس عطر کارولینا هررا گود گرل

اسانس عطر گودگرل

اسانس عطر گود گرل در سال ۲۰۱۶ طراحی و ساخته شد، همچنین با توجه به فصل‌ های سرد و روز‌های زمستانی که ماندگاری عطر به وفور کمتر می‌شود، این نوع عطر با رایحه گرم و شیرین بسیار مناسب است و می‌تواند جایگزین خوبی برای عطرهای متفرقه بانوان باشد.

نت های تشکیل‌دهنده گود گرل، تنالیته‌ای گرم و دلنشین را در خود جای داده‌ که روان شما را در مهمانی‌های شبانه زمستانی شاد کرده و گرما بخش دل‌هایتان می‌شود.
از لحاظ ماندگاری و پخش‌بو نیز، اسانس عطر گود گرل بسیار مثال ‌زدنیست؛ به طوری که هرگاه در مراسمات از این رایحه استفاده نمایید، توجه همگان را به خود جلب کرده و چهره‌ای جذاب و لوکس از خود به جا می‌گذارید. بعد از استفاده از این عطر شیک، دیگران شما را با این بوی خوش به‌ خاطر می‌سپارند.

نت های اولیه: بادام، قهوه

نت های میانی: یاس، نرگس

نت های پایه: دانه تونکا، کاکائو

 

اگر تمایل به خرید این عطر دارید، کافیست بر روی عبارت اسانس عطر کارولینا هررا گود گرل کلیک نمایید.

همچنین اگر اطلاعات بیشتری در رابطه با این عطر می‌خواهید، می‌توانید مقاله معرفی اسانس عطر کارولینا هررا گود گرل را مطالعه فرمایید.

 

 

طبع سرد عطر

طبع سرد عطر ها

ویژگی بارز عطر های سرد یا خنک، شور و اشتیاق موجود در نت های آن هاست. از نت های برتری که در عطر های خنک وجود دارند، می‌توان به نت های میوه‌ای همچون رازبری، توت فرنگی، گلابی، آناناس، مرکباتی مثل برگاموت، گریپ فروت و اکثر نت های فلورال و… اشاره کرد.

عطر های سرد، عموماً مناسب روز های شدیداً گرمی هستند که ممکن است انرژی و انگیزه شما از بین رفته باشد. این عطر ها باعث می‌شوند شور و نشاط عجیبی برای شما در طول روز ایجاد شود به طوری که با انگیزه‌ای فوق العاده به مابقی روز خود بپردازید.

 

اسانس عطر کازاموراتی مفیستو

عطر-کازاموراتی-مفیستو

 

 

کازاموراتی مفیستو در سال ۲۰۰۹ با عنوان مردانه ارائه گردید اما رایحه آن نه تنها بین آقایان، بلکه در میان بانوان نیز بسیار محبوب و رایج شد به حدی که طرفداران عطر، این رایحه را به عنوان یک عطر کاملاً یونی ‌س-کس معرفی نموده و آن را بدون محدودیت جنسی در نظر گرفتند. مفیستو، در واقع امضای اصلی مجموعه کازاموراتی می‌باشد که با رایحه خود حس طراوت و شادابی را برایتان به ارمغان آورده و حس قدم زدن در میان باغی از مرکبات را به ذهن شما عزیزان تلقین می‌نماید.

این رایحه مرکباتی مفیستو، باعث شده تنالیته‌ای خنک در پس آکورد‌های آن جریان پیدا کند؛ درحالی که در این میان روایح فلورال نیز حضوری پررنگ داشته و این محصول را به یک عطر سیتروسی و آروماتیک تبدیل کرده‌اند.

نت‌ های اولیه: لیمو ترش، گریپ فروت، ترنج

نت های میانی: زنبق، اسطوخودوس، گل رز

نت های پایه: سدر، چوب صندل، کهربا، مشک

 

اگر تمایل به خرید این عطر دارید، کافیست بر روی عبارت اسانس عطر کازاموراتی مفیستو کلیک نمایید.

همچنین اگر اطلاعات بیشتری در رابطه با این عطر می‌خواهید، می‌توانید مقاله معرفی اسانس عطر کازاموراتی مفیستو را مطالعه فرمایید.

 

 

اسانس عطر ویکتوریا سکرت بامب شل

اسانس ویکتوریا سکرت بامب شل

عطر بامب شل، به اعماق احساسات شما نفوذ پیدا خواهد کرد و نوازشی لطیف را برای روح و روان شما به ارمغان خواهد آورد. بامب شل در واقع نمادی از یک بانوی جوان و زیبا می‌باشد که چهره‌ای اغواکننده دارد و با ورود به هر مکانی، هیاهو و نشاط را با خود به همراه می‌آورد.

طبع شیرین و خنک این عطر، باعث می‌شود بتوانید آن را در محیط های گوناگونی استفاده کنید و از رایحه دلنشین آن لذت ببرید. مثلاً می‌توان بامب شل را در یک روز داغ آفتابی اسپری نمود و مابقی روز را با روحیه‌ای فوق العاده سپری کرد.

این عطر خوش رایحه، از لحاظ ماندگاری و پخش بو عملکردی متوسط داشته و می‌تواند برای مدت زمان مطلوبی شما را راضی نگه دارد.

نت های اولیه: پشن فروت، گریپ فروت، آناناس، نارنگی، توت فرنگی
نت های میانی: پئونی، ارکید وانیلی، جزمین، زنبق دره
نت های پایه: مشک، روایح چوبی، اوکموس

 

اگر تمایل به خرید این عطر دارید، کافیست بر روی عبارت اسانس عطر ویکتوریا سکرت بامب شل کلیک نمایید.

همچنین اگر اطلاعات بیشتری در رابطه با این عطر می‌خواهید، می‌توانید مقاله معرفی اسانس عطر ویکتوریا سکرت بامب شل را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× نیاز به مشاوره دارید؟