دانستی‌ها

چگونه از عطر قدیمی خود استفاده کنیم؟

انواع رایحه

بیش از سه سال است که عطر قدیمی خود را در کنار میز آرایش خود دارید؟ این به شما هدیه داده شده است و شما فقط نمی‌توانید از شر آن خلاص شوید؟ و این موضوع که عطر شروع به از دست دادن ذائقه خود کرده و به عنوان یک عطر، از کارایی کمتری برخوردار شده است و با این حال، شما نمی‌توانید خود را راضی کنید تا آن را در زباله‌دان بیندازید، این موضوع فکر شما را درگیر کرده است. عطر شما هنوز رایحه خوبی دارد، فقط آن غلظت قبلی خود را از دست داده و رو به زوال است. بنابراین چه کاری می‌توانید انجام دهید تا آن را دوباره احیا کنید و از رایحه‌ آن بهره ببرید؟

چگونه عطر خود را احیا کنیم؟

آیا استفاده از رایحه‌ای که دیگر منقضی شده و هنوز دارای برخی از خصوصیات خوب است، کاربرد دیگری دارد؟ البته که وجود دارد و شما باید از بین گزینه‌هایی که پیش رو دارید بهترین راهکارهایی را در نظر بگیرید که ممکن است به شما در استفاده از رایحه کمک کند به طوری که بدون استفاده مستقیم از آن، خاطرات شما زنده شود.

در ادامه این مقاله به چند نمونه از این موارد می ‌پردازیم، پس با ما همراه باشید.

 

۱- استفاده از عطر به عنوان خوشبو کننده فضا

عطر زدن در اتاق و فضای باز

در گام نخست شما می‌توانید از عطر به عنوان یک خوشبو کننده اتاق و فضا استفاده کنید. برای انجام این کار چند راه وجود دارد. اول از همه، می‌توانید چند قطره از عطر را به آب اضافه کنید و آن را روی قسمت اجاق گاز یا در یک گرم کننده شمع قرار دهید. پس از کمی گرم شدن و جوشیدن محلول، رایحه آن در اتاق پخش خواهد کرد. البته بهتر است ابتدا آن را به تنهایی امتحان کنید تا که مطمئن شوید، گرمایش باعث افزایش فساد رایحه نمی‌ شود. بخار آب باعث می ‌شود تا رایحه در سرتاسر خانه شما حرکت کند و به رایحه مورد نظرتان عطر و بویی بدهد که نمی‌توانستید خودتان را از شر آن خلاص کنید. اکنون نوبت این است که عطر خود را به مقدار لازم یا کم استفاده کنید.

 

۲- بهره‌گیری از عطر به منظور بازگرداندن طراوت گلدان

عطر زدن در اتاق و فضای باز

گزینه بعدی، استفاده از عطر کم‌ کارایی شما برای احیای گلدان است. شما می‌دانید که آن گلدان گل را سه سال است که در گوشه‌ای نگه داشته‌اید و جز بوی اندکی از برگ‌های خشک و بی‌روح، دیگر رایحه هیچ چیز دیگری نمی‌دهد. این گلدان، به چیزی بیشتر از کاسه‌ای پر از تراشه چوب خشک و گل‌های بی ‌‌رایحه، تبدیل نشده است.
چند قطره یا بیشتر از آن عطر قدیمی را با آب مخلوط کنید تا دوباره نیرو بگیرد. سپس مقداری از آن را به برگ‌های گلدان خود اسپری نمایید. گلدان خشک به طور طبیعی ساخته شده است تا روغن‌ هایی مانند عطرهای شما را جذب کند؛ سپس با گذشت زمان به آرامی خارج کنند.

 

۳- استفاده از عطر برای معطر کردن فضای حمام

عطر زدن در حمام

اگر فکر می‌کنید این عطر شما هنوز بسیار پایدار است و ماندگاری متناسب را داراست، می‌توانید آن را با استفاده از الکل سبک‌تر کرده و با قرار دادن فقط یک یا دو قطره در حمام، از رایحه دلنشین آن بهره‌ مند بشوید. مقداری اندک از عطر می‌تواند رایحه‌ای عالی را برای شما ایجاد کند قبل از اینکه اسپری تازه‌ای را پس از پوشیدن لباس استفاده کنید. این قطره‌ها می‌توانند به عنوان نوعی رایحه‌ درمانی در حمام استفاده شوند که خاطرات مربوط به عطر را نیز فراخوانی می‌کند، به همین دلیل احتمالا در وهله اول یاد خاطرات جذابتان با این عطر خواهید افتاد. همچنین می‌توانید از خرید روغن‌های حمام معطر خودداری کنید به شرطی که عطر قدیمی شما به اندازه کافی برای رایحه ای سبک مناسب باشد که فقط با افزودن همین چند قطره به چند وان حمام بعدی خود دریافت خواهید کرد.

گاهی اوقات جدا کردن چیزهایی که با خاطرات عالی مرتبط هستند دشوار است، حتی وقتی می‌دانیم دیگر خوب نیستند. عطرها را در نظر بگیرید. بیشتر آن‌ها حتی در بهترین شرایط حداکثر سه سال دوام می آورند. بنابراین وقتی عطر مورد علاقه خود براقیت بویایی خود را از دست می‌دهد چه کاری انجام می‌دهید؟ خب، اگر هنوز بوی مطبوعی دارد، ‌می‌توانید با افزودن چند قطره آب و جوش آمدن روی اجاق گاز یا شعله شمع، آن را به عنوان رایحه اتاق استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید آن کاسه قدیمی گلدان را که نمی‌انداختید نیز استفاده نمایید. یا حتی می‌توانید آن را به حمام خود اضافه کنید که هنوز عطر و بویی جامد دارد و شروع به حرکت به سمت خراب شدن نکرده است. هر کاری که انجام می‌دهید، مجبورید از آن استفاده کنید در غیر این صورت واقعا آن را از دست خواهید داد.

 

در آخر امیدواریم از مطالب گفته شده در این مقاله بهره کافی را برده بوده باشید و راهکاری را برای استفاده مجدد از عطرهایتان که در گوشه کمد بدون استفاده باقی مانده اند، پیدا کرده باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *