دانستی‌ها

۱۰ مزیت استفاده از عطر در زندگی روزمره

تاثیرات عطر در زندگی روزمره ما

مزیت های استفاده از عطر یکی دو تا نیست، وقتی نوبت به انتخاب یک عطر می رسد، تنها کیفیت فوری که برای یک عطر عالی در نظر می گیریم، توانایی آن در حفظ رایحه خود در طی کل روز می باشد. اما مزایای بی شماری وجود دارد که یک عطر خوب می تواند برای شما فراهم کند؛ اما با این حال اکثریت قریب به اتفاق مردان روزانه عطر نمی پوشند.

۱۰ مزیت استفاده از عطر در زندگی روزمره

در این مقاله نگاهی گذرا و مختصر به ۱۰ مزیت استفاده از عطر در زندگی روزمره می‌کنیم که به شما کمک می‌کند دلایل مختلفی را که برای استفاده از یک عطر نیاز دارید، درک کنید:

1-احساسات شما را بهبود می بخشد

مزیت عطر زدن و خوش حالی و لبخند

طبق مطالب گفته شده توسط متخصصان عطر و رایحه، عطر ها می توانند روحیه شما را افزایش دهند و تمرکز و انگیزه شما را بالا ببرند. روایح نه تنها سهم بزرگی در بهبود روحیه شما دارند، بلکه می توانند بر نگرش شما نسبت به زندگی نیز تأثیر مثبتی بگذارند. حس بویایی شما مستقیماً به سیستم لیمبیک متصل است و مغز شما تقریباً پس از استفاده از هر عطری بلافاصله به نوع رایحه‌ای که در بدن استفاده شده، پاسخ می دهد و تأثیر شگفت انگیزی میگذارد.

 

2- عطر سطح بهداشت بدن را بالا می‌برد

مزیت عطر زدن به بدن

حفظ بهداشت یک مزیت استفاده از عطر است. عطر می تواند به عنوان یک داروی ضد تعریق عمل کند زیرا حاوی فرومون هایی‌ست که عنصری هستند که دارای خواص تبخیری می باشند. این باعث می شود فردی که از راه صحیح از عطر استفاده می کند برای مردم بسیار جذاب باشد. اسپری کردن عطر در نقاط درست، قسمت مهمی از پوشیدن عطر است که می تواند سطح سلامتی و بهداشتی بدن افراد را افزایش دهد.

 

3- آروماتراپی یا رایحه درمانی با استفاده از عطر

مزیت عطر و اسانس و رایحه درمانی و آروماتراپی

بارها و بارها از نظر علمی و تجربی ثابت شده است که هنگامی که بوی عطر می دهیم، چیزی در مغز فعال شده و افکار را ارتقا می دهد. بوییدن روغن های اساسی و خاص، می تواند به راحتی آرامش را در بدن شما تزریق کرده و عملکرد برخی از هورمون ها را پایین بیاورد که این مسئله باعث کاهش اضطراب می شود و تنش را از بین می برد. رایحه های مختلف، اغلب در فضای خانه قرار می گیرند و در هوا پراکنده می شوند، به همین ترتیب، یک عطر می تواند یک مزیت روانی فوق العاده ایجاد کند.

 

4- بدن را از شر بو های نامطبوع خلاص می‌کند

مزیت عطر زدن برای بوی بد بدن

تعجب آور نیست که یک عطر خوب می تواند بوی بد بدن را دفع کند و گاهی بوی طبیعی و دلنشین بدن را نیز تقویت کند. بیشتر رایحه های خوب معمولاً با مواد افزودنی آلی و طبیعی تقویت می شوند که بوی طبیعی را کاملاً رها می کنند و تعادل متناسب و خاصی را در سراسر بدن جاری می سازند.

 

5- عطر خاطرات را بر می‌انگیزند

آیا تا به حال مربای تمشک را بو کرده اید و تقریباً بلافاصله بعد آشپزخانه مادربزرگ خود را به یاد آورده اید؟  یا بوی یک ماده غذایی خاص شما را به رستوران محلی مورد علاقه خود منتقل می کند.

مواردی از این دست باعث می شود که فرد متوجه تأثیر قدرتمند هر نوع عطر بر روی بدن و ذهن شود.

اگر در یک قرار ملاقات، رایحه خوشی بر روی لباس تنتان جاری باشد، و در آن ملاقات اتفاقی خوش برای شما رقم بخورد، با اطمینان می توان گفت هرگاه مجدداً آن رایحه را ببویید، یاد خاطره آن ملاقات خواهید افتاد.

 

6- خواص آرام بخش عطرها

مزیت عطر زدن برای آرامش

رایحه ها دارای خواص آرامش بخشی زیادی هستند که می توانند ذهن شما را کنترل کرده و همچنین به مقابله با بی خوابی کمک می کنند. عطر ها دارای ترکیباتی هستند که سردرد را تسکین می دهند و فواید درمانی متعددی داشته که شما را از اضطراب باز می دارند. این بوها ذهن را به سمت یک حالت مثبت و بدون استرس سوق داده که مستعد احساس خوشبختی و آرامش شما هستند.

 

7- گسترش شخصیت شما

مزیت عطر زدن برای یک فرد جنتلمن و با شخصیت

یکی دیگر از مزایای شگفت انگیز داشتن عطر با کیفیت عالی، این واقعیت است که مانند پسوند شخصیت شما عمل می کند. در حالی که برخی ممکن است نت های گل را ترجیح دهند، برخی دیگر ممکن است عطر و بویی را انتخاب کنند که در ساخت آن بیشتر روایح چوبی یا خاکی باشد. این ممکن است بسته به علاقه ها و خواسته های شخصی شما متفاوت باشد و سهم بزرگی در به تصویر کشیدن نوع شخصیت شما دارد.

 

8- عطر اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهند

به عنوان تقویت کننده اعتماد به نفس، رایحه های خوشبو کننده می توانند روحیه شما را افزایش دهند و انگیزه شما را بالا ببرند. یک عطر خوب نه تنها واکنشی را ایجاد می کند که انگیزه شما باشد، بلکه باعث بهبود نگرش و کمک به عملکرد روان شما در طول یک روز کاری پر تنش می شود.

اگر در مهمانی ها و مجالسات مهم، از عطر محبوب خود استفاده نمایید، طرز برخورد شما، نوع معاشرتتان و حتی لحن حرف زدنتان به طور چشمگیری جذاب تر و جسورانه تر می شود چرا که روحیه و اعتماد به نفس شما بسیار بالاتر از حالت عادی و روزمره می باشد.

 9- عطر استرس را کاهش می‌دهد

در مورد اثرات آرام بخشی یک عطر خوب، چیزهای زیادی گفته شده است اما عطر عالی با روغن های اساسی و تأثیر گذار خود، در کاهش شدت استرس اثر خارق العاده دارد.

 

10- فرایند تمرکز را ارتقا می‌بخشد

مزیت عطر زدن و تمرکز در انجام کار

با از دست دادن استرس و اضطراب و افزایش انگیزه، تمرکز بیشتر و بهبود روند آن وجود دارد. خواص یک عطر خوب در بالا بردن روحیه و بالا بردن تمرکز شما تاثیر فراوانی گذاشته که در نتیجه به شما امکان می دهد، بدون هیچ زحمتی روی کار مورد نظر خود متمرکز شوید.گ

 

برگرفته از: 10 Amazing Benefits Of Using Perfumes

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *