دانستی‌ها, دانستی‌های دنیای عطر

تفاوت عطر زنانه و عطر مردانه در چیست؟

تفاوت عطر زنانه و عطر مردانه در چیست

تفاوت عطر زنانه و عطر مردانه در چیست؟ شاید تاکنون برای شما اتفاق افتاده باشد که در مجلس یا مکانی با یک رایحه جذاب و خوشبو ناخودآگاه به سمت فردی که بوی این عطر را می دهد توجهتان جلب شده باشد و متوجه شده باشید این رایحه خاص از عطر های جنس مخالف شماست ولی شما برای امتحان کردن این رایحه نمی توانید صبر کنید.

تفاوت عطر زنانه و عطر مردانه

عطر همیشه باید برای شما اولین انتخاب باشد. زیرا تاثیر زیادی بر روی شخصیت و ظاهر شما دارد. همانطور که می دانید عطر ها از لحاظ بو و ظاهر با یکدیگر متفاوتند و عطر مردانه و زنانه داریم. معمولا در حوزه عطر سازی هیچ گاه رایحه های اصلی با یکدیگر ترکیب نمی شود، اگر به ترکیبات عطر ها نگاه کنید، متوجه می شوید که مثلا در نت های یک عطر مواد و اجزای متفاوتی استفاده شده است.

اگر می خواهید عطری با رایحه گل خریداری کنید هیچ گاه در این عطر ها همه نت ها از رایحه گل استفاده نکرده اند، بلکه چندین مواد را ترکیب می کنند تا در نهایت رایحه اصلی به وجود آید که با توجه به رایحه آن می توان گفت آن عطر مخصوص خانم هاست یا آقایان. اگر به بوی عطر های زنانه دقت کنید، می توانید بفهمید که معمولا دارای رایحه های لطیف، ملایم و شیرین هستند و تقریبا این لطافت و بوی ملایم در وصف شخصیت و روح زنانه است تا بتواند شخصیت ظریف و زنانه آن ها را به نمایش بگذارد.

تفاوت عطر زنانه و عطر مردانه 2

البته نمی توان گفت که رایحه ملایم همیشه مخصوص خانم هاست و اگر عطری را که بوی ملایم داشت حتما برای بانوان است. عطر های ملایمی نیز وجود دارد که برای آقایان است اما بیشتر عطر هایی که برای مردان ساخته می شوند به گونه ای هستند تا شخصیت و روح مردانه شان را به نمایش بگذارند، درنتیجه عطر های مردانه در مقایسه با عطر خانم ها دارای رایحه های شدید تر و بوی های تند و تیزتری هستند.

هیچ وقت برای آقایان از ترکیبات گل و میوه در نت های عطر استفاده نمی کنند، مگر در برخی مواقع خاص. در عطر های مردانه بیشتر از نت های سنگین مانند توتون، بنزین، چرم استفاده می کنند. (حتما تعجب کرده اید، اما بله از بوی این مواد نیز استفاده می شود)

تفاوت ظاهری عطر زنانه و عطر مردانه

این که از طریق ظاهر به مردانه یا زنانه بودن یک عطر پی ببرید، کاملا آسان است. اگر به فروشگاه های فروش عطر بروید، عطر هایی با شیشه های زیبا و فانتزی که طرح های خاص و معمولا در رنگ های روشن عطر های زنانه هستند. نوشته های روی شیشه را بخوانید، اگر با واژه “For Woman” روبه رو شدید مطمئن باشید که این عطر زنانه است و با خیال راحت می توانید خرید کنید.

در مقابل عطر هایی که دارای شیشه های تیره و طرح های زمخت تری هستند عطر هایی اند که مخصوص آقایان هستند. بر روی شیشه عطرها نگاهی بیندازید اگر با واژه “For Men” روبه رو شدید مطمئن باشید که عطر مردانه است.

تفاوت عطر زنانه و عطر مردانه

 

بیشتر بدانیم: جنسیت عطر ها

 

آیا می توانیم از عطر های جنس مخالف استفاده کنیم؟

شاید سوالی که برای شما پیش بیاید این باشد که آیا خانم ها یا آقایان می توانند از عطر های دیگری استفاده کنند؟ اولین نکته و مهم ترین نکته ای که باید بدانید عطر زنانه و مردانه یک حقه ای است که سلاطین عطرسازی و کسانی که در این صنعت دست دارند به کار برده اند.

هیچ اشکالی وجود ندارد که شما از عطر جنس مخالف استفاده کنید. اگر خانمی هستید که از رایحه عطر مردانه خوشتان می آید و از آن استفاده می کنید کسی به شما نمی گوید که شخصیتی مردانه دارید، یا اگر آقایی هستید که از بوی ملایم یک عطر زنانه خوشتان می آید و می خواهید از آن استفاده کنید، دلیل آن نیست که شما روح یا شخصیتی زنانه دارید، بلکه سلیقه شما این گونه است.

صنعتگران عطر سازی به خوبی می دانند از چه حقه هایی برای تبلیغات و جذب مشتری استفاده کنند و همه این ها حقه های تبلیغاتی است.

آیا می توانیم از عطر های جنس مخالف استفاده کنیم

عطر نشانه‌ دهنده شخصیت شماست

شاید تاکنون برای شما اتفاق افتاده باشد که در مجلس یا مکانی با یک رایحه جذاب و خوشبو ناخودآگاه به سمت فردی که بوی این عطر را می دهد توجهتان جلب شده باشد، یا ممکن است فردی را ببینید که زایحه عطری بدبو داشته که هر کس با بوییدن آن از او کناره گیری کرده است، این مثال ها همه این منظور را به ما می رسانند که عطر چقدر می تواند بر روی شخصیت ما تاثیر گذار باشد.

عطر ها یکی از مهم ترین چیز هایی هستند که باید در انتخاب آن نهایت دقت را به کار ببرید. عطری را انتخاب کنید که نمایش دهنده شخصیت شما باشد. مطمئنا اگر از تاثیر فوق العاده زیاد عطر بر نوع تصور دیگران در مورد شما خبر داشتید، تمرکز و دقت خرید خود را بیشتر می کنید.

عطر می تواند یک کاراکتر جذاب و پرقدرت را در شما ایجاد کند. عطر می تواند با بوی خوش به اطرافیان حس آرامش ببخشد و  یکی از تاثیرگذارترین آیتم هایی است که هر کس باید آن را داشته باشد. استفاده از عطر در مکان ها و مجالس مختلف، متفاوت است و باید بدانید که چه عطری را در چه مکان یا مجلسی استفاده کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *