دانستی‌ها, دانستی‌های دنیای عطر

تهیه و ساخت عطر از بدن افراد فوت شده

تهیه و ساخت عطر از بدن افراد فوت شده

بعضی از حیوانات قدرت بویایی بسیار زیادی دارند و با توجه به این موضوع که رایحه بدن افراد با یکدیگر، متفاوت است، می‌توانند افراد مختلف را از یکدیگر تشخیص دهند، تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می‌دهند که، رایحه بدن افراد براساس خصوصیات اخلاقی و رفتاری‌شان، قابل طبقه‌بندی است، به‌عنوان مثال افرادی که روحیه حساس و مهربانی دارند، رایحه بدن‌شان در طبقه متفاوتی نسبت به افراد هیجانی و استرسی قرار می‌گیرد.

رایحه بدن افراد، معمولا در حافظه عزیزان‌‌ و نزدیکانش‌شان ماندگار می‌ماند. اکثراً نوزاد تازه متولد شده‌، رایحه بدن مادر و پدر را از هم تشخیص می‌دهد و آن‌ها را از همین طریق شناسایی می‌کند. عطر، وسیله‌ای قدرتمند برای به خاطر سپردن آدم‌ها و لحظات عزیز و ارزشمند زندگی ما است، بخصوص آن‌هایی که از ما دور بوده و یا از دنیا رفته‌اند. رایحه عطر می‌تواند برای ما تداعی‌کننده یا خاطرات و به وجود آورنده احساسات مثبت باشند.

 

بوی پدر و مادر

 

طراحی و ساخت عطر با رایحه بدن فرد فوت شده

به تازگی، در یک طرح شگفت انگیز و علمی، با رایحه یادگاری‌های باقی مانده از افراد فوت شده عطر خاصی تولید می‌شود، هدف این تیم از طراحی این پروژه ساخت عطر از بدن افراد فوت شده است. طراحی اولیه و ایده پردازی این مهم، توسط کاتیا آپالاتگی (Katia Apalategui) انجام شده است.

کاتیا آپالاتگی (Katia Apalategui)، بعد از فوت پدر خود با ناراحتی و اندوه شدید مادر مُسن خود مواجه شد، به ذهنش رسید که با ساخت عطری از رایحه وجود پدرش، اندوه و ناراحتی مادرش را تسکین دهد، خانم کاتیا آپالاتگی (Katia Apalategui) لباس‌ها، ملحفه‌ها و البسه مربوط به پدر خود را جمع‌آوری کرد و با هدف طراحی و تولید عطری از جنس وجود پدر خود به متخصصان دانشگاه‌ (Havre) در کشور فرانسه مراجعه کرد، در پی تلاش‌های پی در پی او توانست نوعی عطر از رایحه وجود پدرش طراحی و تولید کند. پس از این اتفاق، کاتیا تصمیم خود را مبنی بر انتشار ایده خود گرفت و به طور عمومی باقی افرادی را که دنبال راهی برای بو کردن دوباره عزیزان از دست رفته خود بودند را، به اهدافشان رساند.

امروزه پیشنهاد ساخت عطر از بدن افراد فوت شده کرده‌اند، یک پیشنهاد تجاری گسترش یافته است که در آن افراد می‌توانند به صورت سفارشی، عطری با رایحه وجود عزیزان خود سفارش دهند و شرکت عطرسازی خانم کاتیا آپالاتگی (Katia Apalategui) نیز آن را برایشان طراحی و تهیه کنند.

 

بیشتر بخوانیم: ۶ عطر مردانه مناسب برای متولدین مرداد ماه + خصوصیات مردان متولد مرداد ماه

 

طراحی و ساخت عطر با رایحه بدن فرد فوت شده

 

لازم به ذکر است که برای تولید عطر از رایحه بدن فرد مورد نظر شما، تنها به ۱۰۰ مولکول از رایحه بدن او نیاز دارید و معمولا این مولکول‌ها بر روی لوازم شخصی و لباس‌های فرد مورد نظر،‌ باقی می‌مانددر نتیجه برای تهیه چنین عطری، فقط کافی است، لوازم شخصی یا لباس‌های شسته نشده فرد را به محققان تولید کننده عطر تحویل دهید.

در حال حاضر، هزینه مشخص شده برای تولید این عطر خاص و خاطره انگیز، تنها ۶۰۰ دلار است و تولید آن، با توجه به درخواست و سفارش مشتریان، در حجم‌ها و اندازه‌های مختلف انجام می‌شود.

اگر تولید عطر از رایحه وجود فردی که دوستش دارید، برای شما هم امکان‌پذیر بود، دوست داشتید عطر کدام شخص را برای همیشه به همراه خود داشته باشید؟

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *