دانستی‌ها, دانستی‌های دنیای عطر

زمان مناسب برای عطر زدن چه مواقعی می‌باشد؟

زمان مناسب عطر زدن

یکی از سوالات متداول افراد در زمینه عطر و رایحه، این است که زمان مناسب برای عطر زدن استفاده از آن ها چه مواقعی‌ست؟ چه موقع هایی و در چه مناطقی از بدن باید عطر را اسپری کنیم؟

در این مقاله می‌خواهیم به طور خیلی مختصر و کوتاه به این موضوع بپردازیم که بهترین زمان برای عطر زدن چه مواقعی می‌باشد؟ پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

زمان مناسب عطر زدن

زمان مناسب عطر زدن

موضوعی که باید در هنگام بهره‌گیری از عطرها در نظر داشته باشید، این است که در هنگامی که منافذ پوستی شما در نفوذ پذیر ترین حالت ممکن هستند عطر را اسپری کنید. مواقعی همچون اوقاتی که تازه از حمام بیرون آمدید و یا پوست بدنتان مرطوب است، بهترین زمانی‌ست که می‌توانید از عطر مورد علاقه خود اسپری نمایید. اگر قبل از استفاده ار عطر خود، محل مورد نظر را با صابون بشویید، بازدهی رایحه عطر چندین برابر شده و احساس دلنشینی را برای شما بوحود می‌آورد.

البته این موضوع که عطر را به کدام قسمت از بدنتان اسپری می‌کنید نیز، نکته قابل تأملی‌ست که باید رعایت کنید. یادتان باشد که بهترین محل برای اسپری کردن عطر، نقاط نبض دار بدن است؛ چرا که در نقاط نبض دار، به این دلیل که خون جریان دارد، دمای پوست گرم تر بوده و بازدهی نت های عطر در این مناطق بالاتر می‌رود.

حالا شاید از خود بپرسید که گرمای بدن چه تأثیری بر روی عطر دارد؟ باید گفت که در همه عطرها، مقداری آب و الکل برای حل کردن مواد معطر بکار گرفته می‌شود. نکته جالب اینجاست که گرما و دمای بدن، باعث تبخیر این آب و الکل شده و مواد معطر را به تنهایی بر روی پوست شما نگه‌ می‌دارند. هرچند که همان مواد معطر نیز پس از چند ساعت تبخیر می‌شوند اما ترکیب آب و الکل در مواجهه با دمای بدن زودتر ناپدید می‌گردند. همین موضوع باعث می‌شود شما رایحه خالص عطر خود را بیشتر اسشتمام کنید و از آن لذت ببرید.

نقاطی همچون مچ دست، پشت گوش، داخل آرنج دست، قفسه سینه و پشت زانو ها، نقاطی هستند که بهتر است عطر خود را در آن جا اسپری نمایید.

 

چنانچه مایل به خرید اسانس عطرهای حس برتر هستید، کافیست بر روی عبارت فروشگاه اسانس عطر کلیک کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *