دانستی‌ها, دانستی‌های دنیای عطر

تاثیرات عطر بر زندگی ما

تاثیر عطر بر زندگی ما

همه ما در طول زندگی‌مان از عطر‌های مختلفی استفاده کرده‌ایم و از تاثیرات عطر بر زندگی ما آگاهی داریم. هر فرد دلیلی برای استفاده از عطر دارد و با توجه به شرایط خود و ویژگی‌های عطر، از آن استفاده می‌کند.

تاثیرات عطر بر زندگی ما

داشتن بوی خوش و دوری از بدبویی:

استفاده از عطر‌ها باعث خوش‌بو بودن و جلوگیری از بوی بد بدن می‌شود. علاوه بر این وقتی دیگران رایحه خوشی از شما استشمام می‌کنند، از داشتن بهداشت شخصی‌تان مطمئن می‌شوند و راحت‌تر با شما ارتباط برقرار می‌کنند.

جذابیت:

هنگامی که به مکانی وارد می‌شوید و رایحه شما پخش می‌شود، دیگران به سمت بوی خوش عطر‌تان جذب می‌شوند. عطر‌ها با داشتن فرومون باعث افزایش میل جنسی می‌شوند و البته این موضوع بیشتر برای مردان صدق می‌کند.

خوشبو و خوشتیپ

یادآوری خاطرات:

رایحه‌ها باعث یادآوری می‌شوند! بین عطر‌ها و حافظه رابطه تنگاتنگی وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است با استشمام بوی یک نوع غذا به یاد دستپخت مادر‌تان و دوران کودکی خود بیفتید یا با استشمام بوی عطر یار خود در جای دیگری یاد او و خاطرات‌‌تان برای شما زنده بشود.

درباره این موضوع برخی روان شناسان پیشنهاد می‌کنند اگر روزی خیلی خوب و با خاطرات عالی دارید، از نوعی عطر با رایحه‌ای خاص استفاده کنید تا با استشمام هر باره آن عطر، یاد خاطرات خوب‌تان بیفتید. این کار باعث شادی روحی شما می‌شود.

 

رایحه خوراکی

آرامش:

عطر‌هایی هستند که با استفاده از آن‌ها و استشمام رایحه‌هایی مانند زعفران و گل جزء همین دسته‌اند و باعث جلوگیری و کاستن از استرس و اضافه کردن به آرامش هستند.

 

کنترل عصبانیت

هوشیاری:

عطر‌هایی هستند که با استشمام رایحه آن هوشیار می‌شوید! استفاده این نوع عطر‌ها برای رانندگان بین راهی، نگهبانان شیفت شب و غیره افرادی که نیاز به هوشیاری دارند بسیار مفید است.

 

قبراغ ماندن با عطر

بالا بردن سطح اعتماد به نفس:

اعتماد به نفس موضوعی بسیار مهم، و داشتن آن برای هر کسی واجب است. همراهی رایحه‌ای خوش و جذابیت باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می‌شود. این موضوع باعث واجب بودن استفاده از عطر، برای افراد کم رو و بی اعتماد به نفس است. استفاده از عطر، راهی خوب و ساده برای مشکل کم رویی است.

 

خوشتیپ و خوشبو

همه این دلایل باعث سلامت جسمی نمی‌شوند، اما بر روی سلامت روحی انسان تاثیر گذار هستند، که البته مواردی مانند استرس یا نداشتن آرامش روحی و کم رویی باعث صدمه به جسم و به وجود آمدن بیماری‌های جسمی می‌شود. پس عطر‌ها به صورت غیر مستقیم بر سلامت جسمی تاثیر گذارند و استفاده از آن برای مردم نیازی واجب است.


شما در این مقاله با تاثیرات عطر بر زندگی ما آشنا شدید.

برای اینکه توضیحات عمیق تری را در رابطه با بهترین و پر فروش ترین عطرهای مردانه و زنانه

مطالعه کنید و برای خرید اسانس عطرهای مردانه و زنانه کافیست روی نام آن کلیک کنید.


 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *