×
دسته بندی ها:

از 1905 تا 2020 با برند دیور (Dior)

28 اسفند 98 لوراک

زمان مطالعه این مطلب: 7 دقیقه

دیور یک برند محبوب، معروف و به همان اندازه لوکس است که به نظر می رسد. یک برند بین المللی که از سال 1946، خانه مد فرانسه به دلیل ظرافت و زنانگی بی انتها او را تحسین می کند. یک شرکت پیشرو که بیش از 70 سال در صدر سلسله مراتب مد باقی مانده است، ظاهر بی نظیر دیور از ابتدا تاکنون دنیای مد را تحت تاثیر خود قرار داده است. ابتکاری اما سنتی، دیور شهرت خود را به عنوان خالق مد طراحان پیشگام شناخته شده، حفظ می کند.

لباس، کالا های چرمی، لوازم جانبی کفش ها، عطر، ادکلن و… از محصولات دیور هستند. امروزه محصولات این برند در تمام اطراف ما هستند، به صورت ها، شکل ها و یا فرم های مختلف، حتی اگر ما خودمان ندانیم. برند دیور توسط کریستین دیور که در جنیوری سال 1905 متولد شده بود تاسیس شد.

از 1905 تا 2020 با برند دیور 3

 

1946 و تاسیس برند دیور در پاریس

دیور در دسامبر سال 1946 در 30 خیابان مونتاژ در پاریس تاسیس شد. اولین مجموعه دیور در 12 فوریه برای بهار و تابستان 1947 در مراکز اصلی این شرکت راه اندازی شد.

هر ساله بسیاری از سر دبیران روزنامه های معروف از برند دیور تعریف و تمجید می کنند. در شروع کار کارمل اسنو سردبیر harper’s bazaar به استعداد دیور کاملا اعتقاد داشت. او گفته بود: کریستین عزیز این کاملا انقلابی است، لباس های شما ظاهری جدید دارد. او اعلام کرد بنابراین، new look (ظاهر جدید) به یک علامت تجاری تبدیل شد.

معرفی siluettes منحصر به فرد که متشکل از دامن های کوتاه تر، کامل تر، کمر محکم تر و شلوار برجسته قطعات دیور انقلابی بودند و در دهه 40 بسیار از آن استقبال شد.

محصولات دیور

 

اولین تغییر سلطنت دیور

این برند همچنان به شکوفایی خود ادامه داد. در اواسط دهه 1950 خانه دیور یک امپراطوری مد بسیار مورد احترام بود. دیور لباس های بی شماری را بر تن سلبریتی هایی از جمله مارلن دیتریش، آوا گاردنر و اعضای خانواده سلطنتی کرد.

با مرگ غم انگیز کریستین دیور در سال 1957، ایو سن لوران 21 ساله جای او را گرفت و طراح خانه مد دیور شد. سنت لوران میراث کریستین دیور را با استفاده از همان پارچه ها زنده نگه داشت و شبیه به قبل ادامه داد. و مجموعه های آن نرم تر، سبک تر و راحت تر پوشیده می شدند.

طرح های سن لوران به دلیل موفقیت هایش جسورانه تر شد، تا سال 1960 وقتی که مجموعه بوهمیایی او به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. از سنت لوران دعوت شد تا به ارتش فرانسه بپیوندد و برای همین مجبور به ترک دیور شد.

خرید عطر دیور

 

دومین تغییر سلطنت دیور

پس از سنت لوران، مارک بوهان در اواخر دهه 1960 به عنوان رئیس خلاق منصوب شد. او به عنوان مردی شناخته شد که برچسب دیور را در خط مقدم مد نگه داشت و مجله women’s wear ادعا کرد که بوهان شرکت دیور را نجات داده است.

در سال 1967 دستیار بوهان، فیلیپ گویبورگ، اولین مجموعه فرانسوی آماده برای پوشیدن را با نام miss dior خانوم دیور راه اندازی کرد.

در سال 1989 gianfranco ferre اهل ایتالیا، به جای بوهان به عنوان طراح اصلی جایگزین شد. او اولین طراح غیر فرانسوی دیور بود. فرره زیبایی شناسی سنتی دیور را پشت سر گذاشت. فرره مفهومی از سبک جدید را با شهرت کار های زنانه و عاشقانه اش، معرفی کرد که به عنوان (تصفیه شده، هوشیار و سخت گیرانه) توصیف شده است.

فرره برنده جایزه های مختلفی در زمینه طراحی در فرانسه شد.

 

آغاز پخش در کشور ها و شهر های مختلف

در سال 1990، بوتیک های دیور در مناطق خرید و فروش مشهور در نیویورک. لس آنجلس و توکیو باز شد. در آن سال درآمد دیور 129.3 میلیون دلار بود که درآمد خالص آن 22 ملیون دلار بود.

در سال 1995 درآمد این برند به 177 ملیون دلار افزایش یافت و درآمد خالص آن 26.9 میلیون دلار شد. همچنین در این سال برنادت چیراک همسر رئیس جمهور پیشین فرانسه ژاک چیراک، با دیور تماس گرفت و توضیح داد که آرزو دار یک کیف دستی بی نظیر به پرنسس ولز هدیه دهد. یک کیف سیاه طراحی شد و به طور غیر رسمی chouchou نام گذاری شد. این کیف به بانو دایانا ارائه شد. اندکی بعد نیز این کیف روی بازوی شاهزاده خانوم دیده شد.

برند دیور این کیف را دوباره تولید و در سال 1996 نامش را به لیدی دیور تغییر داد. دیویست هزار مدل در 2 سال فروخته شد، بنابراین گردش مالی کالا های چرم برند دیور به طور گسترده ای افزایش یافت. کیف لیدی دیور دارای ویژگی ها چرمی که الهام گرفته از صندلی ناپلئون شده است.

برند دیور

برای آشنایی و خرید عطر های با کیفیت این برند معروف کافیست بر روی کلمه خرید عطر دیور کلیک کنید

تا صفحه فوشگاه مخصوص عطر های دیور برای شما باز شود.

 

با گذشت سال ها چهره های مشهوری چهره لیدی دیور بوده اند. از جمله آن ها کارلا برونی، دیانا کروگر، مونیکا بلوچی و مارین کوتیلارد بوده اند. تا به امروز لیدی دیور یک قطعه نمادین برای برند دیور مانده است.

در سال 1997 دیور جان گالیانو را به عنوان مدیر خلاق منصوب کرد و او را جایگزین فرره کرد. انتخاب طراح بریتانیایی جنجال برانگیخت زیرا بار دیگر، یک غیر فرانسوی دیور را در دست گرفت.

گالیانو توسط رئیس دیور، برنارد آرنو، با خود کریستین دیور مقایسه شد که او گفت: گالیانو استعدادی خلاق بسیار نزدیک به کریستین دیور دارد. او مخلوط خارق العاده ای از رمانتیسم، فمینیسم و مدرنیته را دارد کا نمادی از monsieur dior است. در تمام آفرینش های او، کت و شلوار های او، لباس های او، شباهت هایی با سبک دیور پیدا می شود.

مجموعه های گالیانو تا حدودی بحث برانگیز بودند که باعث علاقه بیشتر به این برند شد.

سال 1999 و تولید کیف های رو دوشی

در سال 1999 گالیانو مجموعه dior ready wear تابستان و بهار 2000 را منتشر کرد که منجر به تولید کیف های رو دوشی برای اولین بار شد. تا سال 2000، گالیانو کنترل کاملی بر خط لوازم جانبی، تبلیغات و ارتباطات ready to wear داشت. او به دنبال رد پا های گوچی در زیبایی شناسی دیور را به چیزی جنسی تر تبدیل کرد. اگر چه گوچی تام فورد به دلیل سبک شهوانی خود قابل توجه بود، اما گالیانو بیشترین تاثیر را در هنگام ورود به این سبک جدید داشت. به اندازه ای زیاد که به نظر می رسد گالیانو بیشتر از طریق طرح های تبلیغاتی تحریک آمیز خود، بیش از طرح های واقعی وی، دیور را متحول کرد.

در ژوئیه سال 2000، هدی اسلیمان جانشین پاتریک لاوویکس به عنوان طراح اصلی دیور هوم شد. اگرچه در ابتدا در سال 1970 توسط مارک بوهان خط مردانه تاسیس شده بود، اما هیچ وقت چیزی به اندازه خط زنانه موفق نبود. اسلیمان، دیور هوم را دوباره نوسازی کرد و به آن مدرنیته و ظرافت مردانگی بخشید. وقتی بردپیت و میک جگر این لباس ها را پوشیده و دیده شدند، مشتری های مرد به این برند جذب شدند.

 

در سال 2002 cfda به اسلیمان جایزه طراح بین المللی سال را اهدا کرد.

 

کریس ون اشه در سال 2007 پس از عزیمت اسلیمان به عنوان مدیر جدید خلاق دیور هومه dior homme منصوب شد.

 

در سال 2011، هرج و مرج در خانه دیور هنگامی که چندین اتهام علیه جان گالیانو به خاطر اظهارات ضد یهودی مطرح شد، رخ داد. گالیانو در ماه مارس درست قبل پاییز و زمستان 2011 اخراج شد. بیل گایتن پس از جان گالیانو، به عنوان طراح اصلی منصوب شد. گایتن قبلا در دیور زیر دست گالیانو کا کرده بود. اولین مجموعه او برای دیور، بازخورد منفی داشت اما در ژانویه، گایتن دومین مجموعه لباس های زنانه مد خود را ارائه داد که بسیار بهتر از قبلی بود و بازخورد های مثبتی دریافت کرد.

خرید عطر زنانه دیور

در 11 آوریل 2012 اعلام شد که راف سیمونز به عنوان مدیر جدید هنری دیور منصوب شده است. اسلیمان به خاطر طرح های خود مورد تحسین قرار می گرفت و کار های او در تضاد با سبک عجیب گالیانو بود. این شرکت با امید به پیشروی از شرمساری که گالیانو به نام دیور به ارمغان آورد، بیشتر مشتاق بود تا به سمت و جهت جدیدی برود. اسلیمان خود را با لباس های مد زنانه آشنا کرد و به عنوان طراحی که هیچ تجربه قبلی در این زمینه نداشت اولین مجموعه خود را برای دیور در تاریخ 2 ژوئیه، در خط مد زنانه لباس پاییز و زمستان 2012 ارائه داد و آن رونق گرفت.

اسلیمان نفس هوای تازه دیور بود که به شدت مورد نیاز این برند بود. اسلیمان توسط کمپانی، طراح زنانه جدید این شرکت شد. در سال 2016 اعلام شد که ماریا گرازیا چیوری جانشین اسلیمان به عنوان مدیر هنری خواهد بود. جهشی بزرگ برای خانه مد فرانسوی، به عنوان این که گرازیا چیوری اولین زنی است که تا به حال جایگاه AD را در اختیار دارد. گرازیا هنگام بحث در باره موضوع جدید خود گفت البته میراث مهم است، اما من می خواهم این کمپانی را بالاتر ببرم. وی در ادامه توضیح داد: دیور طرفدار زنانگی است، اما ایده آن هنوز در دهه 50 میلادی گیر کرده است، زنانگی چیزی نیست که در دهه 50 به پایان رسیده باشد و میتوان مدرن تر باشد.

بنابراین گرازیا چیوری با به روز کردن دوباره آن، دیور را تغیر داد و آن را متناسب با زنان امروزی ساخت. او به ریشه های دیور وفادار ماند اما دوباره تعریف کرد که زنانه بودن به چه معناست. او با افزودن یک لمس مردانه، نشان داد که ظرافت اکنون می تواند با زرنگی همراه شود. اولین مجموعه گرازیا برای بهار و تابستان 2017 بود. این مجموعه برای دوست داران و منتقدان مد در سراسر جهان جذاب و محبوب بود.

او کار خود را همچنان ادانه می دهد و کیف های دستی دیور در زمان او نیز بازخورد بسیار خوبی داشت. اگر چه همیشه تغیراتی در صنعت مد رخ می دهد، اما دیور همچنان به تولید قطعات زیبا می پردازد. به راستی دیور برندی با تاریخچه جذاب است و یکی از برجسته ترین و مهم ترین خانه های مد در روزگار ما است.

 

شما میتوانید مطالب بیشتر در رابطه با دستگاه های رایحه افشان و عطرهای مختلف را در وب سایت حس برتر مشاهده نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید


باشگاه مشتریان

با عضویت در سیستم ارتباط با مشتری مجموعه حس برتر، سریعتر از همه می توانید از موجودی و قیمت محصولات و علاوه بر آن تخفیف های پلکانی و فصلی مطلع شوید...

مقالات مرتبط